Блокування Instagram коштує росії щонайменше 200 мільйонів доларів – Forbes

Тільки офіційні Instagram-блогери за останній рік заробили близько $211 млн, і це не враховуючи малого бізнесу та решти ринку реклами в цій соцмережі

Підписуйтесь на нас у telegram

Доходи російських Instagram-блогерів за минулий рік становили 211 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Forbes.

Instagram – найпопулярніша в Росії соцмережа. За словами її голови Адама Моззері, нею користувалися 80 млн людей. Для порівняння: мережею “ВКонтакте” користуються 73 млн, а Facebook – 39,7 млн осіб.

Дохід російських блогерів, які працювали в Instagram і декларували свої заробітки, – близько 18 млрд рублів (211,8 млн доларів) 2021 року, вважає асоціація рекламістів IAB Russia. Фізичні особи сплачують 4% податку.

Але якщо враховувати тих, хто уникає податків, обороти Instagram-блогерів у 10 разів більші, упевнений експерт.

За даними trendHERO, у російському Instagram-просторі близько 255 тисяч мікроінфлюенсерів і майже 20 тисяч макроінфлюенсерів та мільйонників. Переставши користуватися Instagram, усі ці блогери, очевидно, втратять доходи. 

Інші мережі Telegram і ВКонтакте, на які масово намагаються перейти російські блогери, не зможуть забезпечити їм колишній рівень заробітку, пише видання. 

Крім того, значно зменшиться обсяг рекламного ринку. До війни російських рекламодавців у соцмережах було не більше 15%. Великі іноземні бренди пішли з Росії, а саме вони приносили основні доходи інфлюенсерам.