Блокування гуманітарних дорожніх коридорів окупантами

Робота усіх КПВВ на лінії розмежування розпочинається щоденно з 08:00 та триває до 16:00 – повідомляє прес-центр МВС

Однак, рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблоковано з боку тимчасово окупованої території України.

Щоденно відкритий з боку тимчасово окупованої території України лише КПВВ «Станиця Луганська». За цей тиждень пасажиропотік збільшився у три рази, проти минулого тижня, більшість якого окупанти істотно обмежували рух. Від минулої суботи через цей дорожній коридор на тимчасово окуповану територію України пройшли 7 700 осіб, а на контрольовану територію – 8 484 особи.

Навпроти КПВВ «Новотроїцьке» бойовики розблоковували рух у понеділок та п’ятницю. Лінію розмежування в цьому контрольному пункті перетнули 288 осіб та 61 транспортний засіб до тимчасово окупованої частини Донеччини. Водночас 282 особи та 61 транспортний засіб проїхали на підконтрольну українській владі територію.

Через КПВВ «Новотроїцьке» та «Щастя» за тиждень проїхали 22 вантажівки з гуманітарною допомогою від Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Мешканцям тимчасово окупованої території України доставлено 226,1 тонни продуктових наборів, товарів медичного призначення, будівельних матеріалів та меблів.

Пандемія не відступила, тому нагадуємо, що в КПВВ діють карантинні обмеження. Так, громадяни України, які підлягають самоізоляції, під час прямування на контрольовану українською владою територію зобов’язані встановити та активувати додаток «Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатка вони підлягають обсервації. А іноземцям під час перетину лінії розмежування, окрім цього, необхідно мати й поліс страхування.

Водночас передбачено широкий перелік категорій громадян, до яких самоізоляція не застосовується. З повним переліком категорій осіб, які не підпадають під самоізоляцію, радимо громадянам ознайомитися завчасно. Самоізоляція припинятиметься в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту, який проведено після перетину КПВВ.

Читайте нас у telegram!