[:ru]Бизнес за год вывел из Украины $ 1,8 миллиарда дивидендов иностранным инвесторам[:ua]Бізнес за рік вивів з України $1,8 мільярда дивідендів іноземним інвесторам[:]

Національний банк України не бачить проблеми в тому, що сума репатріації виявилася більшою за очікувану.

[:ru]

Объемы репатриации дивидендов в 2017 году составили 1,8 млрд долларов.

“Это немного больше, чем мы ожидали. Наверное, компании начали более активно выводить дивиденды в конце года, но в целом мы не видим проблем в том, что сумма оказалась больше, чем мы ожидали”, – сообщил заместитель председателя НБУ Олег Чурий.

По его словам, репатриация дивидендов является одним из главных направлений валютной либерализации Национального банка. Также регулятор планирует увеличение лимита по репатриации, который сейчас составляет для бизнеса 5  млн долларов.

“Нам необходимо оценить возможный отток валюты и влияние этого оттока на валютный рынок. В ближайшее время мы направим банкам запросы относительно желания их клиентов по репатриации дивидендов за 2017 год. После того, как мы соберем информацию, сделаем оценку, и на основании этой оценки будем проводить либерализацию “, – сказал замглавы НБУ.

[:ua]

Обсяги репатріації дивідендів у 2017 році становили 1,8 млрд доларів.

“Це трохи більше, ніж ми очікували. Напевно, компанії почали більш активно виводити дивіденди у кінці року, але в цілому ми не бачимо проблем у тому, що сума виявилася більшою, ніж ми очікували”, – повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій.

За його словами, репатріація дивідендів є одним з головних напрямків валютної лібералізації Національного банку. Також регулятор планує збільшення ліміту з репатріації, який зараз становить для бізнесу 5 млн доларів на місяць.

“Нам необхідно оцінити можливий відплив валюти і вплив цього відпливу на валютний ринок. Найближчим часом ми направимо банкам запити щодо бажання їх клієнтів з репатріації дивідендів за 2017 рік. Після того, як ми зберемо інформацію, зробимо оцінку, і на підставі цієї оцінки будемо проводити лібералізацію”, – сказав заступник голови НБУ.

[:]