Білоруси забрали з банків більше половини валютних вкладів

За 20 місяців населення з банків забрало ніж на 2,3 млрд USD. Паралельно в країні відновилося бурхливе зростання рублевої грошової маси.

Статистика про стан грошової маси виходить в двох основних розрізах – на 1-ше число місяця і в середньому за період. У першому випадку дані можуть бути схильні до календарних спотворень, оскільки початок місяця може випадати на вихідні дні.

Використовується інформація про грошову масу в середньому за вересень 2021 року.

У вересні 2021-го широка грошова маса виросла до аналогічного місяця 2020 року всього на 0,5%. При цьому в літні місяці зростання сукупної грошової маси до минулого року взагалі не відзначалося. Слабкий ріст широкої грошової маси пов’язаний з падінням її валютної компоненти.

Основою грошової маси в країні виступають депозити підприємств і населення. Білоруси забирають з банків валютні вклади і це негативно відбивається на обсязі грошей на рахунках. За основними напрямками грошово-кредитної політики на 2021 рік широка грошова маса в середньому за грудень має зрости до грудня 2020 го не більш ніж на 7-10%.

За валютними вкладами населення вже 20 місяців поспіль спостерігається відтік коштів з банків. За цей період фізособи забрали з банків 2,311 млрд USD в еквіваленті.

Історичний пік за сумою валютних вкладів (в перерахунку на долари) відзначався в жовтні 2015 року. З того часу залишки на інших валютних депозитах фізосіб впали на 3,929 млрд USD. У процентному вираженні білоруси забрали з банків близько 50,2% валютних вкладів.

Джерело: Банки 24