Білорусь і Росія отримають кредити всупереч санкціям

МВФ відкрив РФ кредит на 18 млрд доларів. Це можливість вільно запозичити такі кошти під рекордно низький відсоток – тобто можливість збільшити державні видатки, зокрема, і на швидке переозброєння російської армії.

Про це пише журналіст та громадський активіст Ігор Луценко

На відміну від України, не чути, щоб в обмін на ці кошти від РФ щось просили в плані зовнішньої чи внутрішньої політики. При тому, що корупція в РФ, за міжнародними рейтингами, навіть трохи більше за нашу. І це все помножене на дикість та агресивність країни.


Як бачимо, однією рукою Захід вводить санкції проти РФ, іншою – надає непогану компенсацію і де-факто підтримує агресивний режим.
Гроші від МВФ отримає і Білорусь. Майже мільярд. Знову, на відміну від нас, без умов. Тут ситуація ще більш кричуща. США та ЄС заявляли про нелегітимність Лукашенка, але саме Лукашенку дають можливість розпоряджатися грошима МВФ.


Водночас Україна такої допомоги від МВФ не бачить. Значна частина українського бомонду все ще ставиться до МВФ як до респектабельної інституції.


Також Луценко додає, що ексдиректорка МВФ Крістін Лагард суд визнав винною у корисливому злочині – у завданні збитків бюджету через службову недбалість, в результаті збагатилися треті особи) і інший ексочільник МВФ Родріго Рато отримав 4.5 роки тюрми за шахрайство з кредитними картками.