Безпілотна фура Tesla від Ілона Маска

Маск під час презентації заявив, що нова розробка «підірве мозок».

Компанія Tesla показала першу електричну вантажівку з автопілотом. «Тоді як звичайні фури мають дизайн комори, вантажівка Tesla сконструйована як пуля», – заявив Ілон Маск.

Він зазначив, що фура може проїхати 500 миль (804 км) при повному завантаженні і на максимально можливій швидкості. Довжина більшості вантажних маршрутів – 250 миль, тому на машині можна буде виїхати до пункту призначення і повернутися назад без підзарядки. За словами Ілона Маска, доставка вантажів на Tesla буде коштувати $1,26 на милю, в той час як робота дизельних фур коштує приблизно $1,51.

Результат пошуку зображень за запитом "electric semi truck tesla"

У фури чотири незалежних двигуни, по одному на кожне заднє колесо. Машина зможе розганятися від нуля до 60 км/год за 5 сек. Виробництво почнеться в 2019 році.

Компанія працювала над автомобілем два роки. Tesla планує зробити вантажівки повністю автономними до 2020. Найдорожча частина електрофури – її батарея. Bloomberg оцінює вартість акумулятора в $100 тис. При цьому агентство зазначає, що вкладення в такий транспорт окупляться зниженням операційних витрат – витрат на бензин і зарплати водіїв.

Результат пошуку зображень за запитом "electric semi truck tesla"

Tesla тестувала безпілотну електричну вантажівку в серпні в пустелі штату Невада. Під час випробувань фури діяли групами і слідували за провідною машиною.