БЕЗПЕКА УКРАЇНИ ДУЖЕ ВАЖЛИВА ДЛЯ АМЕРИКИ-ЕКС-ПОСОЛ США

У етері Громадського радіо екс-посол США в Ураїні Джон Хербест заявив: "Дії, що підривають авторитет військового командування, заслуговують на те, щоби їх піддавали сумніву і критиці"

Згідно з його словами, у США та багатьох інших країнах військовослужбовці не підлягають цивільному кримінальному розслідуванню і переслідуванню, коли йдеться саме про військові рішення.

Одною справою є те, коли вони порушують цивільне законодавство. Але їхні дії, що стосуються рішень, ухвалених військовими командирами, якщо виникають сумніви, підлягають військовому правосуддю.

«Я пильно стежу за війною на Сході України, війною, яку Москва нав’язала Україні. На мою думку, безпека України дуже важлива для США. Дії, що підривають авторитет військового командування, заслуговують на те, щоби їх піддавали сумніву і критиці.

Стурбованість наших військових спричинили деякі нещодавні події – рішення апеляційного суду. Це і можна, на мою думку, вважати найближчою причиною.», – каже експосол.

Також було додано, що Москва веде проти України повномасштабну війну з початку 2014 року. Частково це війна, але лише частково її ведуть військові . Тут цілі роки підривної діяльності, підкупу, кібератак, інформаційної війни. І мета всього цього – підірвати безпеку України і змусити Україну йти за Москвою. І в питаннях безпеки, і у внутрішніх питаннях.

«Великою мірою Москва зазнала провалу у спробах дестабілізувати Україну, перш за все – через рішучу оборону країни керівництвом, але і через дуже патріотичну реакцію великої більшості українок і українців, які усвідомлюють, що Москва веде агресивну війну проти України.

Загалом кажучи, Україна зупинила Москву, і Москва вдається до прихованих, підступних способів підриву України – тому що Москва не хоче додаткових західних санкцій. І не хоче додаткової західної військової підтримки України», – підкреслив Хербст. Також, виходячи з його слів, він вважає, що підтримка США України, що була потужною від 2014 року- ще більше посилиться за президента Байдена.

«Він розуміє велику зацікавленість Америки в Україні. Як віце-президент, він показав велику прихильність до добрих відносин між Сполученими Штатами і Україною. На мою думку, адміністрація президента Байдена буде проводити саме таку політику.

Загалом, і адміністрація президента Трампа надавала Україні суттєво важливу підтримку, включно з наданням зброї, яку відмовився надати президент Обама. Але в Трампа був отой гидкий епізод, коли він намагався присилувати президента України до розслідування діяльності Байдена. І тоді на кілька тижнів американську допомогу України перервали. Такого за президента Бадена не трапиться», – підсумував екс-посол.

Приєднуйтесь до нашого каналу в телеграм https://t.me/kyiinform