«БЕРКУТІВЦІ» ЗАХИЩАЮТЬ РЕЖИМ ЛУКАШЕНКА

Нині в Білорусі колишні співробітники «Беркуту», які втекли за кордон після «Євромайдану», служать режиму Олександра Лукашенка.

Про це в ефірі телеканалу «Настоящее  время» заявив редактор  білоруської служби міжнародної розвідувальної організації InformNapalm Денис Івашин.

Журналісти виявили десятки співробітників «Беркут», які засвітилися під час розгону акцій протесту та інших заходах силовиків Лукашенка. Зокрема, названо прізвища п’яти із них: Сергій Панасенко, Сергій Гавриляк, Анатолій Примак, Дмитро Анцупов. Щодо решти – журналісти ще проводять розслідування і прізвища назвуть згодом.

Ці люди мають громадянство Білорусі, адже відповідно законодавству служити в силових структурах вони не мали б права. Однак, вони отримали громадянство незаконно і тепер служать в столичному підрозділі ОМОНу переховуючись від українського слідства, – відзначає Денис Івашин.

Розслідувач наголошує, що режим Лукашенка відмовляється надавати будь-яку офіційну інформацію про цих осіб, тому доводиться збирати відомості з соцмереж та інших відкритих джерел.

«Факти в моїх матеріалах, це офіційні дані з протоколів адміністративних справ, анкетування в рамках адміністративних судових справ, де вони фігурують в якості свідків, дають свідчення проти громадських активістів в Білорусі. Окрім цього вони беруть безпосередню участь в затримці протестуючих», – запевнив Івашин.