Азаров судитиметься за внесення його до санкційного списку

Під безстрокові обмеження зокрема потрапили: Віктор Янукович, Микола Азаров, Павло Лебедєв, Дмитро Табачник, Віктор Пшонка, Сергій Аксьонов, Наталія Поклонська, Вадим Колесніченко, Сергій Курченко.

Експрем’єр-міністр України Микола Азаров, який був в уряді Януковича, 27 вересня подав позов до суду щодо скасування рішення Ради національної безпеки і оборони України та Указу Президента України. Про це повідомляє kyiinfo.

Суд за цією справою призначено на 18 жовтня 2021 року.

Як відомо, Володимир Зеленський 9 квітня 2021 року увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про економічні санкції стосовно низки юридичних і фізичних осіб, зокрема колишніх високопоставлених українських чиновників.

Згідно з цим рішенням, під безстрокові обмеження потрапив і Азаров. У переліку обмежень такі санкції:

  • блокування активів;
  • запобігання виведенню капіталів за межі України;
  • позбавлення державних нагород та інших відзнак;
  • заборона участі у приватизації, оренді державного майна;
  • обмеження торговельних операцій;
  • заборона передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності;
  • часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України.

Нагадуємо, 16 лютого 2021 року Національне антикорупційне бюро України поновило досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно Миколи Азарова. Воно було зупинено постановою детектива НАБУ 1 лютого 2021 року, але 16 лютого Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання захисника Азарова і скасував цю постанову.

24 березня 2021 року експрем’єру оголошено про підозру в держзраді за погодження проекту «Харківських угод». У фабулі звинувачення йдеться, що «20 квітня 2010 року, перебуваючи на території РФ, … погодився на нав’язані представником іноземної держави – президентом РФ Дмитром Медведєвим умови продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ на території України на 25 років під приводом отримання знижки на газ. Із 21 по 23 квітня 2010 року він забезпечив погодження проекту Угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України». Азарова також звинувачують у тому, що «у квітні 2010 року на закритому засіданні Кабінету Міністрів України підписав розпорядження про схвалення зазначеної угоди урядом України і, порушуючи закон України „Про міжнародні договори України“, вніс проект угоди на розгляд президенту України».

Фото з Інтернету

Підписуйтесь на наш канал telegram