[:ru]Австралия вслед за Британией и США обвинила Россию в организации атаки вируса NotPetya[:ua]Австралія слідом за Британією та США звинуватила Росію в організації атаки вірусу NotPetya[:]

Уряд Австралії заявив, що приєднується до позиції США і Великої Британії щодо засудження використання Росією вірусу NotPetya. Він вивів з ладу інфраструктурні та бізнес-об’єкти України у червні 2017 року.

[:ru]

«Основываясь на советах австралийских спецслужб, а также на основе консультаций с Соединенными Штатами и Великобританией, австралийское правительство убеждено, что ответственность за этот инцидент несут лица, спонсируемые Россией», – говорится в заявлении министра по вопросам правопорядка и кибербезопасности Австралии Ангуса Тейлора.

Кибератака с использованием вируса Petya.А, который позже был назван NotPetya, состоялась 27 июня. Вирус блокировал компьютерные системы компаний, требуя за разблокировку 300 долларов в биткоинах. Более всего от вируса Petya.A пострадала Украина.

Отмечается, что использование NotPetya нанесло вред работе объектов банковской, энергетической отрасли, аэропортов и метрополитена Украины. И повлияло на ряд международных компаний по всему миру, нанеся им миллионные убытки.

«Правительство Австралии осуждает поведение России, которая создает серьезные риски для мировой экономики, государственных операций и услуг, деловой активности, безопасности и благосостояния отдельных лиц», – говорится в заявлении.

Газета Washington Post со ссылкой на источники Центрального разведывательного управления США сообщила, что за атакой вируса-вымогателя на Украину стоят хакеры Министерства обороны России.

Позже Служба безопасности Украины заявила о причастности российских спецслужб к атаке компьютерного вируса PetyaA. По данным СБУ, заражение компьютерных систем происходило в несколько этапов накануне Дня Конституции Украины, при помощи  бухгалтерского программного обеспечения.

[:ua]

«Ґрунтуючись на порадах австралійських спецслужб, а також на основі консультацій зі Сполученими Штатами і Великою Британією, австралійський уряд переконаний, що відповідальність за цей інцидент несуть особи, спонсоровані Росією», – йдеться у заяві міністра з питань правопорядку та кібербезпеки Австралії Анґуса Тейлора.

Кібератака з використанням вірусу Petya.А, який пізніше назвали NotPetya, відбулася 27 червня. Вірус блокував комп’ютерні системи компаній, вимагаючи за розблокування 300 доларів в біткойнах. Найбільше від вірусу Petya.A постраждала Україна.

Зазначається, що вірус NotPetya зашкодив функціонуванню об’єктів банківської, енергетичної галузі, аеропортів і метрополітену в Україні. Та мав вплив на низку міжнародних компаній по всьому світу, завдавши їм мільйонних збитків.

«Уряд Австралії засуджує поведінку Росії, яка створює серйозні ризики для світової економіки, державних операцій і послуг, для ділової активності, безпеки та добробуту окремих осіб», – йдеться у заяві.

Газета Washington Post посилаючись на джерела Центрального розвідувального управління США повідомила, що за атакою вірусу-здирника на Україну стоять хакери Міністерства оборони Росії.

Пізніше Служба безпеки України заявила про причетність російських спецслужб до атаки комп’ютерного вірусу PetyaA. За даними СБУ, зараження комп’ютерних систем відбувалося у кілька етапів напередодні Дня Конституції України, внаслідок використання бухгалтерського програмного забезпечення.

[:]