Аварійний гуртожиток національної академії наук знесли, поки люди були на роботі

11 січня зранку гуртожиток за адресою Метрологічна, 1 почали зносити. Мешканців випихали з помешкання, не дозволивши зібрати ані речі, ані гроші, ані документи. Невідомі вибивали вікна та силою викидали з помешкання людей, які не хотіли покидати свій дім.

Під час примусового виселення мешканці навіть зазнали травм. Про це повідомляє Кий-інфо.

Одна з мешканок будинку, Галина, дізналась про знищення своєї кімнати по поверненню з роботи. Наразі під руїнами будинку лежить одяг жінки, особисті речі і документи.

Національна академія наук, якій належала будівля, прокоментувала ситуацію, пояснивши, що будинок був аварійним, а територію віддали під забудову компанії «КСМ-груп».

Людям запропонували переїхати в інші гуртожитки нижчої якості. Житлова площа там складала всього 6 метрів. Від цієї пропозиції вони відмовились.

На питання Кий-інфо, до кого звертатися людям, які вчора опинились на вулиці, в прес-службі НАН відповіли просто: «Нехай звертаються до того, до кого і раніше»

«КСМ-груп» — це саме той забудовник, сертифікати на квартири від якого президент України Володимир Зеленський вручив постраждалим від вибуху будинку на Позняках. У 2019 році частину земель довкола Метрологічної,1 НАНУ передала під забудову ТОВ «Інтербуд-ТМ», яке входить у групу «КСМ-груп». Зокрема, ділянки на Метрологічній 7, на Академіка Заболотного, 32 і горіхову плантацію на Академіка Лєбєдєва, яку забудовник знищив у грудні 2021 року. Будівлю на Метрологічній, 1 неодноразово також хотіли знищити — вибивали вікна, намагалися підпалити. 

Читайте нас у telegram.