Астрономи-добровольці знайшли 213 екзопланет за дві доби

Вони використовували дані з космічного телескопу «Кеплер», який останні 5 років працював не на повну потужність.

10 тисяч добровольців за дві доби обробили данні з телескопу «Кеплер», які апарат збирав останні 5 років. Таким чином вони знайшли 213 нових екзопланет та планетарну систему.

Космічний телескоп «Кеплер» зламався у 2013 році. Один з його бортових апаратів вийшов з ладу, тож космічну місію телескопа позапланово зупинили. Через рік команді розробників вдалося перезапустити кермові двигуни «Кеплера» і телескоп почав нову місію під назвою «К2». Але працював не на повну потужність, міг дивитися не в усі боки неба, проте  фокусувався лише на обмежений час.

Інформацію першої місії, яку збирав «Кеплер», опрацьовувала команда професійних астрономів. Натомість дані зібрані під час другої місії, вивчали майже усім світом. Будь хто міг відвідати сайт проекту Exoplanet Explorers та опрацювати дані потенційних планет. Після того як австрійське телебачення розповіло про можливість допомогти астрономам, до проекту приєдналися 10 тисяч  учасників.

Перш ніж розпочати добровольці проходили невеликий навчальний курс та тестування. Потім вони могли розбирати графіки зібрані телескопом. Якщо графік йшов вниз імовірніше між «Кеплером» та зіркою проходило темне тіло. Саме воно могло виявитися екзопланетою.

За 48 годин астрономи-аматори класифікували 2 млн. зірок. Багато планет-кандидатів, які вони визначили  виявилися справжніми екзопланетами. Завдяки зусиллям добровольців вдалося знайти 44 планети з масою наближеною до Юпітера, 44 планети земного типу, 72 планети розміром з Нептун, а також 53 суперземлі. Нещодавно американський журнал Astrophysical Journal розповів, що завдяки програмі вдалося знайти планетарні системи.