Астрофізики виявили у нашій галактиці незвичний об’єкт

Астрофізик ICRAR доктор Джемма Андерсон заявила, що об’єкт є "дуже дивним", враховуючи тривалість спалахів.

Підписуйтесь на нас у telegram

Австралійські науковці виявили незвичний об’єкт, який кожні 18 хвилин випромінює радіоенергію впродовж хвилини. Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на BBC.

Цей об’єкт був вперше виявлений студентом Кертінського університету Тайроном О’Доерті у західній Австралії. Використовуючи телескоп під час роботи в Міжнародному центрі радіоастрономічних досліджень (ICRAR), він помітив надзвичайно потужне джерело спалахів радіоенергії.

Подібні спалахи часто фіксуються у Космосі, але спалах, що триває цілу хвилину, за словами науковців, є чимось дуже незвичним. Зараз команда астрофізиків Кертінського університету під керівництвом доктора Наташі Харлі-Вокер працює над цим відкриттям.

“Цей об’єкт з’являвся та зникав протягом кількох годин спостережень. Це було дуже неочікувано та дивно для астронома, тому що жоден об’єкт у небі так не поводиться”, – розповіла журналістам Харлі-Вокер.

Зазначається, що науковці ICRAR уже встановили, що джерело спалахів перебуває на відстані у 4 000 світлових років від Землі, є надзвичайно яскравим та має дуже сильне магнітне поле. За першими гіпотезами, це може бути нейтронна зірка або “білий карлик”, тобто зірка після колапсу. Наразі науковці проводять подальші дослідження незвичного об’єкта.