[:ru]Антикоррупционная трагикомедия[:ua]Антикорупційна трагікомедія[:]

Казковий сюрреалізм у державних структурах України продовжується. 10 листопада стало відомо про факт підступної протидії боротьбі з корупцією, з боку свекрухи голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Наталії Корчак.

[:ru]

Ловкая госпожа, в стиле вахтерши из Феофании, заточила у себя в квартире детектива Национального антикоррупционного бюро Украины (НАБУ), который прибыл вручить ей повестку с вызовом на допрос. Об этом сообщила пресс-служба НАБУ.

По её информации, 10 ноября 2017 года, в ходе расследования уголовного производства по факту возможного декларирования недостоверной информации главой НАПК Натальей Корчак, детектив НАБУ прибыл по месту жительства родственников Натальи Николаевны, с целью вручения повестки. И тут началось.

Свекровь председателя НАПК вдруг изъявила желание, чтобы ее опросили на месте и ласково пригласила детектива зайти в свою квартиру. Ход их дальнейшей беседы и допроса неизвестны. Однако после общения с представителем НАБУ, женщина решила позвонить сыну, то есть мужу главы НАПК – Натальи Корчак. После их разговора, события развернулись в лучших традициях заокеанского триллера. Свекровь главы НАПК внезапно сообщила детективу, что ничего подписывать не будет, закрыла дверь квартиры изнутри и спрятала или «обезвредила» ключ от них.

Можно только догадываться, какие меры, в рамках обеспечения личной безопасности, принял детектив НАБУ, попав в такую коварную ловушку. Возможно, спецназовцы уже направлялись к дому для освобождения пленённого стенами детектива, но глава НАПК Корчак с мужем прибыли к месту проживания свекрови первыми. Очевидно перспектива оперативной замены дверей, после визита силовиков НАБУ, их не особо привлекала.

Оказавшись на месте, глава антикоррупционного агентства сообщила детективу через дверь о том, что будет вызывать «102» для его оперативного освобождения. На следующий день глава НАПК отметила, что детектив НАБУ незаконно проник в жилище и превысил полномочия. А возможно, «даже сам себя запер и выпил весь чай», ожидая Наталью Николаевну с мужем. О предмете расследования НАБУ, в виде нового автомобиля Skoda Octavia A7, госпожа Корчак не обмолвилась.

И как тут не вспомнить, что того же 10 ноября в Специализированной антикоррупционной прокуратуре (САП) увидели в публичных ссорах руководителей НАБУ и НАПК личный конфликт. Изложив свои соображения по поводу напряженности в отношениях антикоррупционных чиновников в почти литературном произведении, на странице САП в Facebook.

Перипетии семейной антикоррупционной драмы поражают абсурдностью. Миллионы долларов финансирования и три года ожидания сводятся к ролевым играм руководителей структур, которым за разделением сфер влияния, не хватает времени заниматься своей непосредственной работой.

Война «всех против всех» стала традицией, которая закалялась столетиями. Одна коррупция и три гетмана, что скорее поборют друг друга, чем проблему, является лейтмотивом и квинтэссенцией всей украинской истории со времен Киевской Руси. Где сотни лет в пределах одной и той же территории продолжается процесс бестолковой борьбы похожих между собой элементов, которым не удается оформить общественный договор и найти общую модель борьбы за национальные интересы.

Результатом такой контпродуктивной деятельности является хаос, который традиционно поглощается силами порядка. А если силы порядка отсутствуют внутри – враждебные силы наступают извне.

[:ua]

Спритна жіночка, у стилі вахтерки з Феофанії, замкнула у себе в квартирі детектива Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), який прибув вручити їй повістку із викликом на допит. Про це повідомила прес-служба НАБУ.

За її інформацією, 10 листопада 2017 року, у ході розслідування провадження за фактом можливого декларування недостовірної інформації головою НАЗК Наталією Корчак, детектив НАБУ прибув за місцем проживання родичів Наталії Миколаївни, з метою вручити повістку. Аж тут почалося.

Свекруха голови НАЗК раптом виявила бажання, щоб її опитали на місці і ласкаво запросила детектива зайти до своєї квартири. Хід їх подальшої бесіди та проведення допиту невідомі. Однак після спілкування з представником НАБУ, жіночка вирішила зателефонувати синові, тобто чоловіку голови НАЗК – Наталії Корчак. Після їхньої розмови, події розгорнулися у кращих традиціях заокеанського трилеру. Свекруха глави НАЗК раптом повідомила детективу, що нічого підписувати не буде, зачинила двері квартири зсередини і сховала або «знешкодила» ключ від них.

Можна лише здогадуватись, що у межах гарантування особистої безпеки вчинив детектив НАБУ потрапивши у таку підступну пастку. Напевно спецпризначенці вже прямували до оселі для звільнення оточеного стінами детектива, але голова НАЗК Корчак з чоловіком прибули до оселі свекрухи першими. Очевидно перспектива оперативної заміни дверей, після візиту силовиків НАБУ, їх не приваблювала.

Опинившись на місці, голова антикорупційного агентства повідомила детектива через двері про те, що буде викликати 102 для його оперативного звільнення. Наступного дня голова НАЗК зазначила, що детектив НАБУ незаконно проник у житло та перевищив повноваження. А можливо, «навіть і сам себе замкнув та випив весь чай», чекаючи Наталію Миколаївну з чоловіком. Про предмет розслідування НАБУ, у вигляді нового автомобіля Skoda Octavia A7, пані Корчак не обмовилась.

І як тут не згадати, що того ж 10 листопада у Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі (САП) побачили у публічних сварках керівників НАБУ і НАЗК особистий конфлікт. Виклавши свої міркування стосовно напруженості у відносинах антикорупційних чиновників, у майже літературному творі, на сторінці САП у Facebook.

Перипетії сімейної антикорупційної драми вражають абсурдністю. Мільйони доларів фінансування та три роки очікування зводяться до рольових ігор керівників структур, яким за поділом сфер впливу, не вистачає часу займатися своєю безпосередньою роботою.

Війна «усіх проти усіх» стала традицією, що гартувалася сторіччями. Одна корупція та три гетьмани, що швидше подужають одне одного аніж проблему, є лейтмотивом та квінтесенцією усієї української історії з часів Київської Русі. Де сотні років у межах однієї і тієї ж території триває процес недолугої боротьби схожих між собою елементів, яким не вдається оформити суспільний договір та знайти спільну модель боротьби за національні інтереси.

Результатом такої контпродуктивної діяльності є хаос, який традиційно поглинається силами порядку. А якщо сили порядку відсутні всередині – ворожі сили наступають ззовні.

[:]