[:ru]Американская компания наладила продажу Украине летального оружия[:ua]Американська компанія налагодила продаж Україні летальної зброї[:]

Контракт забороняє нашій державі перепродавати чи експортувати продукцію кампанії.

[:ru]

Компания из Техаса  «AirTronic USA», получив лицензию, поставляет в Украину гранатометы PSRL, которые являются усовершенствованной версией советского РПГ-7.

По словам главного директора компании Ричарда Вендивера, сотрудничество с Украиной началась два года назад, и первые поставки гранатометов пошли в Украину в 2016 году.

«Мы начали поставлять наш товар в Украину в прошлом году, мы продолжаем осуществлять поставки по сей день. О деталях, как и что мы делаем, я не могу говорить. Но могу сказать, что мы находимся в очень близкой координации с американским посольством, с Государственным департаментом, Пентагоном и с украинским правительством. Наши системы отправляются под DDTC DSP-5 экспортной лицензией Государственного департамента США», – рассказывает главный директор компании  «AirTronic USA» Ричард Вендивер.

Результат пошуку зображень за запитом "директор компанії «Техасу AirTronic USA» Ричард Вендівер"

Ричард Вендивер, главный директор компании  «AirTronic USA»

Частный производитель оружия рассказал, что лицензию получить было нелегко.

«Чтобы получить разрешение, которое нам было нужно, ушло немного времени из-за деликатности темы во время переговоров Минск-2. Но эти системы не противоречат соглашениям Минск-2. Тем не менее, мы все равно должны были пройти ряд бюрократических и политических препятствий, чтобы получить нашу экспортную лицензию. И мы прошли процесс заполнения документов».

По словам руководителя компании AirTronic USA, посольство CША в Киеве координирует действия с Минобороны Украины, чтобы контролировать, как используется американское оружие в Украине. Бизнес-контракт также запрещает украинским потребителям перепродавать или экспортировать продукцию кампании.

«Соглашение обновляется ежегодно, это зависит от потребностей Украины. Сейчас оно не ограничено временем», – сказал он.

Контракты и лицензия – это и политическое решение, но это и коммерческие вопросы, – отмечает посол Украины в США Валерий Чалый.

«Создание условий для налаживания такого сотрудничества – это то, чем мы занимаемся. В свое время мы свели компанию « AirTronic USA» с «Укроборонпромом» и дальше они уже развивали это сотрудничество», – говорит посол.

Первые контакты компании начали налаживать в 2015 году. Валерий Чалый отмечает, что существуют различия между этими коммерческими соглашениями и военной помощью США Украине.

Результат пошуку зображень за запитом "посол України в США Валерій Чалий"

Валерий Чалый, посол Украины в США

«Мы ожидаем, что законопроект, который предусматривает предоставление Украине вооружений летального характера, который уже прошел Палату представителей и Сенат, будет подписан президентом Трампом, и это до 50 миллионов финансирования именно в смертоносное оборонное оружие. Решение принимать президенту Трампу. Но бизнес-поставки это другая тема. Там речь идет о более мощном оборонном оружии».

Гранатометы компании AirTronic USA – это также смертоносное оружие. В прочем оно имеет ограниченную дальность попадания, поэтому если его использовать с территории Украины, снаряд не сможет преодолеть линию разграничения в оккупированной Восточной Украине. Таким образом, американское правительство гарантирует, что PSRL будут использовать только с оборонной целью.

«Очевидно, PSRL – это система летального оружия. Но это оборонное летальное оружие. Это не какие-то серьезные ракетные установки, они имеют лишь дальность попадания 1 000 метров. Так пока эти системы вооружений будут оставаться на украинской части от границы, это не наступательное оружие. Но если наступательные войска начнут пересекать границу, тогда, я думаю, украинские вооруженные силы могли бы использовать наши системы, чтобы остановить наступление», – заявил Ричард Вандивер.

[:ua]

Компанія із Техасу AirTronic USA, отримавши ліцензію, постачає в Україну гранатомети PSRL, які є вдосконаленою версією радянського РПГ-7.

За словами головного директора компанії Ричарда Вендівера, співпраця з Україною розпочалась два роки тому, і перші поставки гранатометів пішли в Україну у 2016 році.

«Ми почали постачати наш товар в Україну торік, ми продовжуємо здійснювати поставки донині. Про деталі, як і що ми робимо, я не можу говорити. Але можу сказати, що ми знаходимось у дуже близькій координації з американським посольством, з Державним департаментом, Пентагоном та з українським урядом. Наші системи відправляються під DDTC DSP-5 експортною ліцензією Державного департаменту США», – розповідає головний директор компанії «Техасу AirTronic USA» Ричард Вендівер.

Результат пошуку зображень за запитом "директор компанії «Техасу AirTronic USA» Ричард Вендівер"

Ричард Вендівер, головний директор компанії «Техасу AirTronic USA»

Приватний виробник зброї розповів, що ліцензію отримати було нелегко.

«Щоб отримати дозвіл, який нам був потрібен, пішло трохи часу через делікатність теми в час переговорів Мінськ-2. Але ці системи не суперечать угодам Мінськ-2. Тим не менше, ми все одно повинні були пройти низку бюрократичних та політичних перепон, щоб отримати нашу експортну ліцензію. І ми пройшли процес заповнення документів», – каже Вендівер.

За словами керівника компанії AirTronic USA, посольство CША у Києві координує дії з Міноборони України, щоб контролювати, як використовується американська зброя в Україні. Бізнес-контракт також забороняє українським споживачам перепродавати чи експортувати продукцію кампанії.

«Угода поновлюється щороку, то ж це залежить від потреб України. Наразі вона не обмежена часом», – сказав він.

Контракти і ліцензія – це і політичне рішення, але це і комерційні питання, – зазначає посол України в США Валерій Чалий.

«Створення умов для налагодження такої співпраці – це те, чим ми займаємось. Свого часу ми звели компанію «AirTronic USA» з «Укроборонпромом» і далі вони вже розвивали цю співпрацю», – каже посол.

Перші контакти компанії почали налагоджувати у 2015 році. Валерій Чалий наголошує, що існують відмінності між цими комерційними угодами та військовою допомогою США Україні.

Результат пошуку зображень за запитом "посол України в США Валерій Чалий"

Валерій Чалий, посол України в США

«Ми очікуємо, що законопроект, який передбачає надання Україні озброєнь летального характеру, що пройшов через Палату представників і Сенат, буде підписаний Президентом Трампом, і це до 50 мільйонів фінансування саме на смертоносну оборонну зброю. бізнес-поставки це інша тема. Там мова йде про більш потужну оборонну зброю», каже Валерій Чалий.

Гранатомети компанії  «AirTronic USA» – це також смертоносна зброя, утім вона має обмежену дальність попадання, відтак якщо її використовувати з території України, снаряд не може подолати лінію розмежування в окупованій Східній Україні. Таким чином американський уряд гарантує, що PSRL використовуватимуть лише з оборонною метою.

«Очевидно, PSRL – це система летальної зброї. Але це оборонна летальна зброя. Це не є якісь серйозні ракетні установки, вони мають лише дальність попадання 1 000 метрів. То ж допоки ці системи озброєнь лишатимуться на українській частині від кордону, це не є наступальна зброя. Але якщо наступальні війська почнуть перетинати кордон, тоді, я думаю, українські збройні сили могли б використати наші системи, щоб зупинити наступ», – заявив Ричард Вандівер.

[:]