Американець, який брав участь у штурмі Капітолію, просить політичного притулку в Білорусі

За даними California News Times, Ньюмана підозрюють у нападі, опорі, створенні перешкод співробітникам поліції, а також перешкоджанні правоохоронним органам під час цивільних заворушень, насильницькому вторгненні та незаконних діях у будівлі Капітолію.

Громадянин США Еван Ньюман, який брав участь у спробі захопити Капітолій, просить політичного притулку у Білорусі. Про це він сам розповів в ефірі державного телеканалу “Білорусь-1”.

Ньюман родом із Каліфорнії, чоловік займається виробництвом сумок, одружений та має двох дітей. За його словами, проти нього було порушено шість кримінальних справ у США. Після цього американець найняв юриста, який порадив йому виїхати до Європи. Ньюман послухався поради захисника і вилетів до Європи, де знаходився спочатку в Італії та Швейцарії, а потім чотири місяці жив в Україні.

15 серпня Ньюмана затримали білоруські прикордонники при порушенні державних рубежів з Україною. Ньюман стверджує, що ним цікавилася СБУ в Україні, тому він вирішив переховуватись у Білорусі та шукати політичного притулку через переслідування українських спецслужб.

“Я не наважувався просити притулок, поки СБУ не почала переслідувати мене в Україні, за два тижні. Це жахливо. Це політичне переслідування… Не розслідування кримінального злочину, а саме політичне переслідування. І це такий рівень, з яким я нічого не можу зробити”, – каже він.

Спроба захопити Капітолій сталася у Вашингтоні 6 січня 2021 року. Перед цим Дональд Трамп відмовився визнати перемогу кандидата від Демократичної партії Джо Байдена у президентських виборах США, що відбулися у 2020 році. Трамп неодноразово заявляв про масштабне шахрайство, не надаючи жодних доказів. Команда юристів Трампа та його прихильники подали близько 60 судових позовів, вимагаючи перерахувати голоси у кількох штатах, але майже всі вони були відхилені федеральними чи судами окремих штатів. Два позови відхилив Верховний суд. Представники виборчої комісії та Міністерства юстиції заявили, що слова Трампа не мають під собою ґрунту.

На мітингу у Вашингтоні 6 січня Трамп знову заявив, що “вибори були вкрадені”. Після його виступу кілька сотень прихильників Трампа увірвалися до будівлі Капітолію під час спільного засідання обох палат Конгресу, на якому мали затвердити підсумки виборів. Законодавців терміново евакуювали з будівлі. Під час штурму Капітолію загинула одна прихильниця Трампа. За кілька годин після захоплення будівлі Конгрес остаточно підтвердив перемогу Байдена на президентських виборах США.

Підписуйтесь на наш канал telegram