А судді хто?

Десятки гектарів землі, квартири, елітні авто – з такими статками йдуть на пенсію судді.

Протягом останніх років багато суддів поспішають звільнитись. Фахівці пояснюють: “Йдуть корумповані, ті що розжились дорогим майном і не бажають його декларувати”.

 Журналісти «Кий-інфо» надіслали запит на доступ до публічної інформації, аби з’ясувати, хто зі служителів Феміди, прихопивши нескромні статки, пішов одержавши ще й довічне грошове утримання. Ось перелік прізвищ, які ми наводимо для більшої наочності.

Колишні судді Апеляційного суду Київської області.

Даценко Любов Михайлівна

Має 8 земельних ділянок, будинок та квартиру. Ділянки здебільшого в селі Помоклі, Переяслав-Хмельницького району. Один з “клаптиків” площею 27 778 кв.м. Інші скромніші, однак не менші за гектар. Що цікаво, 7 ділянок землі. загальною площею 46 916 кв.м. суддя Даценко купила в один день – 13 лютого 2012 року.

Загоруйко Віталій Володимирович

Його родина любить нумерологію і число «20». В квітні 2012-го, він разом з дружиною, купив по 20-ть гектарів землі в Чернігівській області. А його син зареєстрував 20 гектарів, тільки у 2016-му.

Антоненко Валентина Іванівна

Екс-суддя Апеляційного суду Київської області, у 2012 році купила земельну ділянку в смт Іванків, Бориспільського району, проте, вартість її не вказала. В липні 2014-го придбала собі квартиру, що коштує 1 082 126 грн. Окрім того має ще одну земельну ділянку у Василькові, Київської області, квартиру у Києві та будинок. Автомобіля у судді-пенсіонерки немає, однак гараж – є.

Панасюк Степан Петрович

Перед звільненням задекларував 3 936 та 43 216 тис. грн. Разом з тим його дружина позичила, такій собі, Інні Іващенко – 330 тис. доларів.

Колишні судді Вищого господарського суду

Божок Валентина Степанівна

Заздалегідь подбала про небідну старість. Прикупила “Lexus RX 350”, та три земельних ділянки в Бориспільському районі. До того ж має: квартиру, гараж, житловий та дачний будинки. Її помідори найкрутіші, бо “їздять” з дачі на “Лексусі”.

Борденюк Євгенія Миколаївна

Має два житлових будинки, дві земельні ділянки, гараж та квартиру. І ще одна цікава деталь, вона так любить свого чоловіка, що подарувала йому 250 000 грн, що підтверджує її декларація за 2016 рік.

Волік Іван Миколайович

У цього екс-судді аж 5-ть квартир. Земельна ділянка на Полтавщині площею 17 гектарів, та гарне авто “Volkswagen Touareg» 2013 року випуску. На рахунках в судді пенсіонера 180 000 та 1 мільйон 200 тис. гривень.

Дунаєвська Наталія Георгіївна

Має 5 земельних ділянок в Обухівському районі, квартиру та житловий будинок.

Мележик Неоніла Іванівна

Суддя на пенсії задекларувала “Lexus”, модель RX350, 2014 року випуску.

Гоголь Тамара Григорівна

Має 4-ри земельні ділянки. Одна з них 600 кв.м. у курортній Сваляві (а де ще водички попити?). До того ж, родина екс-судді – рекордсмен з будівництва. В декларації вказано, що вони будують дачний, житловий будинки, і два технічних приміщення. Та річ у тім, що декларанти рідко вказують об’єкти незавершеного будівництва.

Колишні судді Деснянського районного суду міста Києва

Котович Олександр Леонардович

Пішов на пенсію прикупивши “Land Rover”. Також має два дешевших автомобіля “Mitsubishi Colt” та “Mitsubishi ASX”. Однак вартості жодного авто не вказав.

Татаурова Ірина Миколаївна

Мабуть любить поганяти на швидкості, адже прикупила спортивний мотоцикл “KAWASAKI VN 1700”. Має 2 гаражі та 3 земельні ділянки на Київщині, які зареєструвала на чоловіка.

Бартущак Любов Петрівна

Пенсіонерка з Дніпровського районного суду менш скромна. Задекларувала 4 земельні ділянки (найбільша – понад 11 гектарів), два житлові будинки та квартиру. Родина любить недешеві авто, бо має BMW X5 3,0 D та “MERSEDES-BENZ ML 350 CDI. До прикладу, подібний “Мерседес”, що вже був у використанні, коштує не менше 1.5 млн. гривень.

Колишні судді Голосіївського районного суду міста Києва

Дроздова Наталія Вікторівна

Родина екс-судді, ймовірно, на повну віддана сільському господарству. Адже у 2009-му році придбала 65,5 гектарів землі в місті Ізюм, Харківської області.

Колишні судді Святошинського районного суду міста Києва

Домарацька Алла Вікторівна

ЇЇ чоловік обзавівся земелькою у селі Браниця, Бобровицького району, Чернігівської області. Йому належать ділянки площею: 2 845, 24 260 та 96 101 квадратних метри.

Колишні судді Верховного Суду України

Барбара Валентин Петрович

У 2009-му році його родина придбала 12,5 гектарів землі у селі Ходосіївці, Києво-Святошинського району. А роком раніше земельні ділянки у Києві, площею 1 гектар, 483 та 546-ть кв.метри. Також екс-суддя задекларував 3,5 та 1,5 гектарів землі у смт. Козин, Обухівського району. Його родина має дві квартири, офіс, житловий будинок, та елітний мерседес 2013 року випуску, зареєстрований на дружину. Вартість машини не вказана.

Глос Леонід Федорович

У 2000-му році придбав ВАЗ 21-03, 1978 року випуску, за 3000 грн. Аплодуємо стоячи.

Тітов Юрій Георгійович

Має земельні ділянки площею 1 гектар та 731 кв м. у місті Балта, Одеської області. У цьому ж населеному пункті Юрій Георгійович будує дачний будинок площею 199,40 кв.метри У селі Шпитьки, Києво-Святошинського району він має ділянки площею: 1 га, 2,5 га., 211-ть кв м, а також недобудований дім у 279-ть «квадратів». Йому ж належить дачний будинок у селі Бурлача Балка, Одеської області, та дві квартири у Києві. А також житловий будинок в Обухові, разом з розташованими неподалік земельними ділянками: 1 га, 2 га, 750-т та 812-ть кв метри. Автомобілі незадекларовані.

Кривенко Віктор Васильович

Суддя-пенсіонер скуповував землі в селі Мотожин, Макарівського району, Київської області.Там йому належить: приватний будинок, ряд земельних ділянок загальною площею 79 гектарів, і 20-ть гектарів записано на суддівську дружину. Хоч землі у Мотожині родина купила давно, та поки там не живе, адже у декларації приватний будинок вказаний, як обєкт незавершеного будівництва. Площа майбутнього помешкання Кривенків невідома. Також екс-суддя має: 700 кв.м. землі у Рахівському районі, Закарпаття. Його сім’ї належать: півгектара в Яремче, більше одного гектара в селі Ясногорка, Київської області, 33 гектари землі в Макарівському районі, на Київщині, ділянка у 100 кв. метрів у селі Ясіня, Рахівського району, та 40 гектарів земельки у селі Поповичі, Київської області.

Є у пенсіонера на державному утриманні: дачний будинок 256 кв. м, в Івано-Франківській області, дві квартири у Київі 167-м та 151 кв. м, й гараж більший за 20-ть «квадратів».

Більше того, у 2010 році, його дружина Наталя Савицька, купила торговельно-розважальний комплекс у Макарівському районі на Київщині. А у червні 2014-го року дружина Кривенка, отримала право власності на міні-готель у згаданому вище селі Ясіня, Рахівського району Закарпаття.

Є в пенсіонера Віктора Кривенка два елітні автомобілі: Lexus LX570, 2008 року випуску та MERCEDES-BENZ S 350 4M. Вказана річна сума прибутку екс-судді – 429 768 грн від Конституційного Суду та 93 925 грн. від Верховного Суду України. Однак парадоксально те, що згідно декларації, на банківських рахунках Кривенка лежить лише 411 євро!

 Виникає запитання: “Що з переліченого вище ці судді здобули законним шляхом?”

Свою думку з цього приводу, журналістам інформаційної агенції Кий-інфо, висловила виконавчий директор “Центру протидії корупції» Дарина Каленюк.

– Знаєте, сьогодні стільки діючих чиновників задекларували багатства, що звільненими ніколи займатись. Але з суддями — дещо інша справа. Якщо недобросовісні служителі Феміди звільняються самі — це позитивний знак, один зі способів очищення судової системи. Так, до прикладу, було в Румунії. Там судді побоялись відповідальності і самі пішли геть. Єдине, Україні потрібна система, коли на місця звільнених суддів приходитимуть нові, добросовісні фахівці. А цього поки немає. Дивлячись на те, як проходить конкурс у Верховний Суд і як гальмує призначення Вища атестаційна комісія України, можна зробити висновок, що нинішня судова реформа лише для галочки.