[:ru]Художники без разрешения наполнили выставку в МоМА дополненной реальностью[:ua]Художники без дозволу наповнили виставку в MoMA додатковою реальністю[:]

Партизанські художники таємно проникли на виставку в Нью-Йоркському музеї сучасного мистецтва (MoMA) та показали відвідувачам роботи Джексона Поллока з додатковою реальністю. Їм вирішили не заважати.

[:ru]

За два часа до открытия Нью-Йоркского музея современного искусства анонимные художники из объединения «MoMAR» тайком пробрались на выставку работ Джексона Поллока. При этом большинство из них встретились друг с другом впервые, поскольку занимаются искусством в интернете. Впрочем, это не помешало слаженно работать и воплотить в жизнь проект «Hello, we’re from the internet».

Новаторы раздавали собственные гаджеты, а также устанавливали на смартфоны посетителей приложения для дополненной реальности. В них абстрактные картины Поллока “оживали” – на экранах появлялись фразы, иллюстрации, анимации и окна ошибки Windows.

А одна из картин, например, превратилась на интерактивную игру: миниатюрные скелеты быстро перемещались к крутящемуся колесу в центре, а посетители раскручивали его при помощи масштабирования изображений.

Ни охранники, ни руководство не пытались препятствовать художникам. AR-эффекты работали без ошибок – по словам авторов, это благодаря стилю Поллока, который напоминает нарисованные QR-коды.

“Это забавно, даже иногда люди, которые просто заходят в музей, по-моему, смотрят на картины только через объективы своих телефонов”, – отметил один из авторов проекта.

В «MoMAR» назвали инсталяцию протестом против захвата искусства элитой: авторы уверены, что выставки и музеи должны быть открыты для всех посетителей. В ближайшее время художники создадут код своих приложений доступным для всех желающих, чтобы другие могли устраивать похожие выставки у себя в городе в любое время.

[:ua]

За дві години до відкриття Нью-Йоркського музею сучасного мистецтва анонімні художники з об’єднання «MoMAR» таємно пробралися на виставку робіт Джексона Поллока. При цьому багато з них вперше зустрілися один з одним, оскільки зазвичай займаються мистецтвом в інтернеті. Втім, це не завадило працювати злагоджено і втілити в життя проект «Hello, we’re from the internet».

Новатори роздавали власні гаджети, а також встановлювали на смартфони відвідувачів додатки для доповненої реальності. В них абстрактні малюнки Поллока «оживали» – на екранах з’являлися фрази, ілюстрації, анімації та вікна помилки Windows.

А одна з картин, наприклад, перетворилася на інтерактивну гру: мініатюрні скелети швидко пересувалися до крутильного колеса в центрі, а відвідувачі розкручували його за допомогою масштабування зображення.

Ні охоронці, ні керівництво не намагалися перешкодити художникам. AR-ефекти також працювали без помилок – за словами авторів, це завдяки стилю Поллока, що нагадує намальовані QR-коди.

«Це кумедно, адже навіть люди, які просто заходять в музей, по-моєму, дивляться на картини тільки через об’єктиви своїх телефонів», – зауважив один з авторів проекту.

У «MoMAR» назвали інсталяцію протестом проти захоплення мистецтва елітою: автори впевнені, що виставки та музеї повинні бути відкриті для всіх відвідувачів. Найближчим часом художники зроблять код своїх додатків доступним для всіх бажаючих, щоб інші могли влаштовувати подібні виставки у себе в місті в будь-який час.

[:]