Мені телефонують журналісти, але я нічого не можу відповісти. Сьогоднішня ситуація виглядає дуже дивно. Оскільки не було кворуму, комісія з питань вищого корпусу держслужби перенесла конкурс на наступний вівторок /…/ Далі буде, відчуваю…”, – написав 16 травня на своїй сторінці у Facebook, донедавна в.о. голови Державної служби геології та надр України Микола Бояркін.
І справді, вчора, особисто прем’єр-міністр Володимир Гройсман, видав розпорядження №321-р наступного змісту: “Покласти тимчасово, до призначення в установленому порядку Голови Державної служби геології та надр України, виконання обов’язків Голови зазначеної Служби на заступника Голови Державної служби геології та надр України Кирилюка Олега Васильовича.”
Отож Бояркіну не дали «досидіти» три дні у своєму кріслі, щоб взяти участь у конкурсі. І тут варто розглядати дві версії сценарію.
Версія перша.
Минулого року, правоохоронцями розпочато розслідування стосовно незаконного збагачення, тепер вже колишнього виконуючого обов’язки голови Державної служби геології та надр України, Миколи Бояркіна. Адже стало відомо, що його матір, Ніла Бояркіна, придбала квартиру вартістю 5 мільйонів гривень в елітному житловому комплексі ЖК “Крістал Парк”. За словами правоохоронців, незважаючи на те, що на матері Бояркіна зареєстроване підприємство, останні роки прибуток у її податкових звітах дорівнював нулю. Відтак, хоч кошти і були “позичені” (за версією родини Бояркіних), віддавати таку суму жінці прийшлось би не один десяток років. За інформацією “Кий-інфо”, ця справа досі не передана до суду, і теоретично, могла вплинути на призначення Бояркіна чинним керівником Держгеонадра.
Версія друга.
Цілком можливо, що оголошений на 23 травня конкурс, виграє «свіжоспечений» виконуючий обовʼязки голови Держгеонадра Олег Кирилюк. В такому разі коло замкнеться, адже переможе для когось більш зручний, «свій» кандидат.
Колишнього члена «Партії регіонів» Олега Кирилюка, керівника Житомирської ДАБІ, відомого у місцевих ЗМІ як «недолюстрований» чиновник, уже давно
«просувають» у владу.Нагадаємо, у 2014 році, громадські активісти Житомира протестували проти призначення скандального відомого екс-регіонала керівником територіального управління Держгірпромнагляду.
Після Кирилюк подавався на заступника голови Держгеокадастру, втім і тоді йому перешкодили. Цього разу – житомирські бізнесмени, які боялись, що їх змусять платити «данину». З вимогою про люстрацію чиновника, до прем’єр-міністра Гройсмана, неодноразово звертались активісти «Автомайдану». Вони запевняли, що Кирилюк довів ВАТ «Червоненський цукровик» до банкрутства, а раніше просував у Житомирі скандальне будівництво «АТБ».
На Держгеонадра чиновник «поклав око» ще торік. Тоді він начебто «виграв» конкурс на заступника голови. Однак низка судів призупинила рішення конкурсної комісії, скасувала його дію та зобов’язала провести конкурс повторно.
Попри це,
кажуть експерти, Кабмін вирішив обійти судові рішення та призначити чиновника не лише кулуарно, а й самочинно. Згідно із законодавством, ухвала про призначення на посаду держслужби повинна прийматись лише після закінчення терміну оскарження результатів конкурсу. А в разі оскарження – після прийняття рішення за скаргою.
Що цікаво. Якщо порівняти декларації Олега Кирилюка за 2015 та 2016 роки, не важно прослідкувати певну тенденцію. Приміром, у 2015 році він задекларував 20 гектарів землі у смт. Ружин, Житомирської області, та автомобіль ЗАЗ Daewoo. Минув рік, і у декларації Кирилюка за 2016-й, «з’явився» житловий будинок у с. Оліївка, Житомирського району, та 1 га. 201 м. землі в тому ж населеному пункті. До транспортних засобів додався ще й автомобіль Mitsubishi Lancer, 2008 року випуску.
Вартість такого авто, в середньому, складає 150-200 тисяч гривень, і все б добре, але сумарний річний дохід Кирилюка у 2016 році не перевищив 150 172 тис.гривень. Чиновник вніс до декларації подарунок від сина Кирилюка Олександра Олеговича, вартістю 359 910 тис. гривень, але знову ж таки «нестиковочка». Згідно інформації Мінюсту підприємця Олександра Олеговича Кирилюка не існує. Пошукова система «
YouControl» також не підтвердила жодних майнових прав чи обтяжень, з яких син міг би взяти цю суму.
Слідкуйте за нашими новинами. Далі буде.