Інцидентів можна розцінювати як перешкоджання діяльності громадських організацій.
Підписуйтесь на нас у telegram
Минулого року задокументовано понад сотню випадків переслідування за громадську діяльність.
Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Центр прав людини ZMINA.
“Загалом за 2021 рік ми зафіксували і задокументували 108 випадків переслідування за громадську діяльність на підконтрольній Україні території”, – повідомила дослідник Центру прав людини ZMINA Анастасія Москвичова.
Найбільш поширеними спробами переслідувань активістів у 2021 році були: залякування, знищення майна та фізичне насильство.
“Серед задокументованих випадків найбільш поширеними були спроби залякування активістів – 27, знищення або пошкодження їхнього майна – 4 та фізичні напади на них – 20 випадків”, – наголосила Москвичова.
Найчастіше переслідують активістів у Києві: майже половина всіх випадків за 2021 рік (50) сталася саме у столиці. Одеська, Харківська та Луганська область також стали “лідерами” за кількістю нападів – там трапилося 10, 9 та 8 випадків відповідно.
У порівнянні з минулими роками, то у 2020 році задокументовано 101 інцидент, а у 2019 – 83 випадки.
Правопорушники не покарані за погрози фізичної розправи, і це є проблемою. Сюди ж можна додати загрози, що надходять на пошту громадських активістів, у соцмережах, в усній формі.
“Це фіксують рік у рік. У 2021 році нам не відомо жодного випадку, щоб зловмисників було притягнуто до відповідальності за такі дії”, – додала вона.