У Києві пройшла акція “Відчинимо правду про насильство”

Під Офісом Президента зібралось кілька десятків небайдужих громадян, аби нагадати Главі держави про обіцянку винести на розгляд Верховної Ради ратифікацію Стамбульської конвенції.

Сьогодні, 30 листопада 2021 року, під Офісом президента відбулась громадська акція “Відчинимо правду про насильство”. Вона завершилась ходою до будівлі Верховної Ради України. Про це повідомляє kyiinfo.

“Рівно 10 років тому Україна підписала Стамбульську конвенцію проти насильства, проте на сьогодні вона не ратифікована парламентом. Таке зволікання коштує надто дорого – тисячі людських життів”, – написали на фейсбук-сторінці події організатори.

Активісти стверджують, що згідно із результатами соціологічного дослідження, проведеного Українським інститутом майбутнього спільно з Нью Імідж Груп, 1,5 млн українців стали жертвами жорстокого поводження у побуті.

Поблизу будівлі Офісу президента громадські активісти встановили п’ять дверей, відчинивши які, можна побачити страшні картини сімейного насильства.

“Насправді двері для багатьох сімей України – це привід приховати насильство. В Україні існує страшна і кривава традиція – не виносити сміття з хати, не виносити правду про те, що відбувається в родині за двері. І сьогодні ми, як символ руйнування цієї національної української традиції, яка досі побутує, відчиняємо ці двері. Ми робимо це насильство видимим, адже правда про насильство – це перший крок для того, щоб визнати, що воно є і для того, щоб з ним боротися”, – пояснила одна з організаторів акції пані Ірина.

Учасники акції залишали на дверях відбитки долонь з червоною фарбою під гаслом “Зробимо насильство видимим!”

Опісля мітингувальники пішли до будівлі Верховної Ради України, аби спитати у парламентарів, чому вони досі не ратифікували Стамбульську конвенцію.

До учасників акції вийшли депутати та висловили підтримку мітингувальникам. Зокрема, Олександр Мережко, який узяв слово першим, наголосив на тому, що не всі в парламенті підтримують ратифікацію Стамбульської конвенції.

“Ми разом з вами за те, щоб ратифікувати цю надзвичайно важливу конвенцію, яка захищає права жінок. В Європі цю конвенцію називають “золотим стандартом”, тому що це перша і комплексна конвенція, яка захищає права жінок і всіх потенційних жертв насилля. Ми робимо все можливе, але не все залежить від нас, тому що треба переконувати наших колег, щоб вони врешті-решт проголосували за цю конвенцію”, – зазначив Мережко.

Раніше Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловила думку про те, що Стамбульська конвенція суттєво шкодить моральним засадам і сімейним цінностям українського суспільства.

Депутати, які вийшли до активістів, пообіцяли зробити підрахунок депутатів, які “за” та “проти” ратифікацію конвенції, аби розуміти, чи вдасться її підписати. Про результати організаторам акції зобов’язалися повідомити. Водночас парламентарі не відповіли на запитання коли Конвенцію можна буде ратифікувати.

Підписуйтесь на нас у telegram!

Фото: kyiinfo