Солідарність із жінками Афганістану: у Києві активісти влаштували акцію

Учасники акції принесли з собою ті речі, які таліби забороняють афганським жінкам: взуття на підборах, яскравий одяг та інші символічні предмети.

Сьогодні, 3 жовтня, у Києві на Михайлівській площі поруч із будівлею МЗС пройшла акція солідарності з жінками Афганістану. Про це повідомляє Amnesty International.

“З приходом талібів у містах Афганістану почали замальовувати рекламні стенди із зображеннями жінок, афганок вже позбавляють посад у держустановах, комерційних організаціях та медіа. Жінки масово почали надягати бурки, замість більш звичної паранджі. Спорт для жінок теж намагаються заборонити. На додаток, хоча нова влада і заявила про наміри дозволити жінкам вчитися в університетах, утім за умов – обов’язкової гендерної сегрегації й ісламського дрес-коду”, – йдеться у повідомленні.

Близько 30 активістів закликали Міністерство закордонних справ підтримувати міжнародні ініціативи з дотримання прав людини в Афганістані.

“Наша сьогоднішня акція демонструє те, що українкам і українцям не байдуже, що відбувається з жінками в Афганістані. Повернення до політики обмежень прав жінок  – це повторення трагедії. У 21 столітті, коли більшість країн активно рухається в бік гендерної рівності, в Афганістані ми спостерігаємо значний регрес і просто безглузді для нового часу утиски прав жінок. Ці утиски можуть тільки поглиблюватися без швидких і рішучих дій із боку міжнародної спільноти. Тому час об’єднати зусилля і продемонструвати жінкам Афганістану свою підтримку та міжнародну солідарність”, – розповіла Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

Як відомо, угруповання “Талібан” 15 серпня проголосило відновлення влади над Афганістаном – на тлі виведення з країни військ США та НАТО, які перебували там із 2001 року. Таліби вже керували Афганістаном понад 20 років тому. Їхнє правління запам’яталося режимом шаріату, порушеннями прав людини та звинуваченнями у співпраці з терористами “Аль-Каїди”. Наразі в країні почалися значні утиски прав жінок, а саме: почали замальовувати жіночі фото в рекламі, не дозволяють жінкам заходити до університетів, закрили жіночі поліклініки, не допускають жінок до телебачення та влади, заборонили виходити без чоловіків із дому.

Підписуйтесь на наш канал telegram