Прокуратура виявила численні порушення прав затриманих осіб працівниками поліції
Про такі результати перевірки повідомляє Вінницька обласна прокуратура, яка провела перевірки на виконання завдання Офісу Генерального прокурора щодо додержання конституційних прав затриманих, ув’язнених та осіб, підданих адміністративному арешту.
За їх результатами виявлено порушення прав затриманих на одержання безоплатної правової допомоги, зокрема щодо своєчасності направлення поліцейськими повідомлення про їх затримання до регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або взагалі не направлення таких повідомлень. Також виявлено, що поліцейські оглядають речі затриманих без залучення понятих.
В більшості тер підрозділів поліції області прокуратура встановила випадки неналежного оформлення протоколів про адміністративне затримання. Тобто, затриманим не надавався належний захист, не своєчасно повідомлялись родичі та центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про їх затримання, не було ознайомлення з правами, а також викривлення строку їх затримання, та інше.
Діяльність 22 кімнат для затриманих чергових частин тер підрозділів поліції призупинена у зв’язку з їх невідповідністю вимогам. Зазначене призводить до порушень прав затриманих працівниками поліції, які через відсутність таких кімнат утримуються, у тому числі в службових кабінетах та приміщеннях поліції, які для цього не призначені.
В ізоляторах тимчасового тримання Головного управління Національної поліції у Вінницькій області виявлено порушення вимог законодавства щодо матеріально-побутового і медико-санітарного забезпечення утримуваних осіб, а також із залученням спеціалістів територіальних підрозділів Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області порушення законодавства про пожежну безпеку.
У роботі працівників поліції продовжують мати місце випадки необґрунтованої тяганини під час виконання постанов суду про притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності у виді арешту, безпідставного їх невиконання, що сприяє правопорушникам ухилятися від відбування призначених судами адміністративних стягнень в ізоляторах тимчасового тримання.
При цьому працівниками Вінницького районного відділення поліції у січні цього року безпідставно затримано громадянина з метою виконання постанови суду у виді арешту та поміщення його до ізолятора тимчасового тримання, залишивши поза увагою те, що зазначена постанова суду не підлягала виконанню згідно ст. 303 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У свою чергу виявлено випадок адміністративного затримання особи у минулому році працівниками батальйону управління патрульної поліції у Вінницькій області без складення протоколу про її затримання.
Працівниками патрульної поліції також допускаються й інші порушення під час затримання осіб (не повідомлення чи не своєчасне повідомлення родичів та центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про їх затримання, не ознайомлення з правами тощо). За результатами розгляду внесеної обласною прокуратурою вказівки начальнику управління патрульної поліції у Вінницькій області до дисциплінарної відповідальності притягнуто 7 поліцейських.
Усього за результатами проведених перевірок органами Вінницької обласної прокуратури на усунення виявлених порушень прав затриманих осіб внесено 40 вказівок. Наразі за результатами розгляду 7 документів прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 працівників поліції, – повідомляє Вінницька обласна прокуратура.