98% УСІХ УКРАЇНСЬКИХ ТОВАРІВ МАТИМУТЬ ВІЛЬНИЙ ДОСТУП ДО БРИТАНІЇ

Тарифні квоти на товари збільшаться на 13-20%

Згідно з положеннями Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії, 98% українських товарів матимуть вільний доступ на ринок Британії, причому тарифні квоти на товари збільшаться на 13-20%. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України Тарас Качка на своїй сторінці у фейсбуці.

«Водночас мова йде про фактичне збільшення цих тарифних квот. Наприклад, тарифна квота на томатну пасту в ЄС-28 складає 10 000 тонн. Вона не зменшиться, коли до Британії перестане застосовуватися торговий режим ЄС. Вона навпаки збільшиться на 20%, адже угода з Британією передбачає квоту у 2 000 тонн для томатної пасти.

На всі квотовані товари збільшення складатиме в діапазоні від 13 до 20 %. В абсолютних цифрах це додаткові 136 200 тонн/рік тарифної квоти на пшеницю, 100 020 тонн/рік – кукурудзи та 12 040 тонн/рік м‘яса птиці», – пояснює урядовець.

В угоді зазначається, Україна зберігає всі напрями співпраці з Британією, що існували в рамках Асоціації з ЄС, яка була підписана у 2014 році. Як би не закінчилися переговори між Британією і ЄС, Україна все одно зберігає режим вільної торгівлі з Британією.

До того ж міністр повідомляє, що згідно з Угодою умови доступу України до британського ринку будуть розширені вже через 2 роки, а переговори про оновлення умов мають розпочатися через рік після підписання, тобто у 2022 році.

Нагадаємо, 8 жовтня 2020 року Україна і Велика Британія підписали Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство.

Також 7 жовтня 2020 року Україна і Великобританія домовилися про співпрацю у сфері оборони. Меморандум передбачає фінансування в розмірі 1,2 млрд фунтів стерлінгів.