800 мільйонів людей можуть втратити робочі місця

До 2030 року від 400 до 800 мільйонів людей по всьому світу можуть втратити свої робочі місця. На думку аналітиків, їх можуть замінити роботи чи автоматизовані процеси.

Про це свідчать результати  дослідження McKinsey Global Institutе. Робочі місця можуть втратити люди, як у розвинутих країнах, так і тих, що лише стали на цей шлях. У зоні ризику можуть опинитися співробітники бек-офісів, машинні оператори, співробітники мережі фаст-фуда і тих, хто займається кредитуванням.

Більш за все  за прогнозами McKinsey автоматизація зачепить Китай. Там під загрозою безробіття опиниться більше 200 млн. людей. На другому місті Індія. – майже 15 млн. осіб. На третьому місті США – близько 40 мільйонів осіб. Найменше, кажуть аналітики, постраждає сфера пов’язана з управлінням персоналом та соціальною взаємодією.

«Ми моделюємо деякі потенційні джерела запиту на робочу силу, які зможуть стимулювати створення робочих місць до 2030 року навіть без автоматизації, – йдеться у доповіді McKinsey.

Сюзан Линд, одна з авторів дослідження вважає,що через роботизацію зміниться традиційна модель, за якої перші 20 років людина навчається, а інші 40-50 – працює. Тепер, прийдеться вчитися новим робочим навичкам під час кар’єри. При цьому каже вона, прогнози , що роботи відберуть у людей роботу перебільшені.

«Так робота буде автоматизована, але виникне достатньо робочих місць, для усіх, у більшості інших сфер, – відзначає Сюзан Лінд.

Також зазначається, що прогноз McKinsey відрізняється від більш радикальних підрахунків. У 2015 році аналітики Bank of America Merrill Lynch у своїй доповіді писали, що у США протягом 20 років 47 % співробітників можуть замінити роботи. Їхній аналіз доводив, що ближче до 2020 року ринок штучного інтелекту та автоматизації сягне 152 млдр. доларів.