72% українців пишаються тим, що вони громадяни України – соцопитування

Такого результату країна досягла за останні 20 років, здійснивши стрибок з 40%.

Про це свідчать результати опитуванням Фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» та соціологічної служби Центру Разумкова.

У переліку політиків, які вплинули на зміцнення державності та суверенітету України, більшість місць у топі посідають українські президенти: п’ятий Президент України Петро Порошенко (10,2%) та другий Президент Леонід Кучма (10%). Чимало разів згадували В’ячеслава Чорновола (8,5%), першого Президент Леоніда Кравчука (6,1%) і чинного Президента Володимира Зеленського (5,6%).

Респонденти зазначали і третього президента Віктора Ющенка (5,4%) та політикиню Юлію Тимошенко (4,6%). Більше 2% згадок отримав президент-втікач Віктор Янукович.

Серед громадських діячів, які найбільше зробили для захисту і представлення інтересів громадян, на перше місце респонденти поставили лідера Народного Руху України В’ячеслава Чорновола – 8,5%. Всі інші діячі отримали менше 3% згадок. При цьому українці хочуть бачити сильного лідера радше як ознаку стабільності, а не диктатури. 72% респондентів вважають, що будь-який сильний лідер має дотримуватись законодавства та не може порушувати його.

Науковий директор «Демініціатив» Олексій Гарань вважає, що колосальні зміни відбулись не тільки в самоідентифікації українців.

«Колосальні зміни відбулися в історичній пам’яті, сфері декомунізації. В цих сферах погляди росіян і українців розходяться все більше. 62% українців вважають діяльність Сталіна негативною для України. 48% українців погоджуються, що Друга світова війна була розв’язана внаслідок змови Гітлера та Сталіна про поділ сфер впливу у Європі та укладення пакту «Молотова-Ріббентропа» (не погоджуються 29%, ще 23% не визначилися з відповіддю)», – зазначив Олексій Гарань.

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 липня до 4 серпня 2021 року в усіх регіонах України за винятком та окупованих територій. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте нас у telegram!

Фото: Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва»