600 мл води на день, зламані ребра та кімната метр на метр – брифінг повернених азовців

Під час брифінгу, бійці Азову, які повернулися на підконтрольну територію України внаслідок обміну, розповіли про злочини окупантів.

Підписуйтесь на нас у telegram

Історії повернених полонених є важливими свідченнями для майбутнього судочинства проти російських катів, бо вони продовжують чинити беззаконня на окупованих українських просторах.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на брифінг азовців.

Владислав Жайворонок, позивний «Вікіпедія» перебував у полоні окупантів. Він виконував бойові завдання з 24 лютого до ночі про прийняття рішення щодо евакуації. Чоловік був у важкому стані та півтора місяці знаходився у лікарні Донецьку. Владислав розповів, що росія не шукає правди, вони все вирішують самі та видають це, як факт.

«Був сильний психологічний тиск, і через це росія не давала можливості зв’язатись із рідними та навколишнім світом. Психологічний тиск обгрунтовувався тим, що ви нікому не потрібні, і нема кому вам телефонувати.» – сказав він.

За його словами, допити були постійними, і їм давали самий мінімум медикаментів.

У полоні говорили, що “ми нікому не потрібні, ми не зручні і про нас всі забули, але зараз я бачу, яку потужну підтримку українців ми маємо”.

Денис Чипурко, позивний «Манго» – боєць АЗОВ. Він втратив руку і перебував у полоні. Чоловік був евакуйований в Оленівку.

«Мене намагались примусити підписати документи проти свого командувача і про те, шо це я розбомбив Маріуполь. У разі відмови вони били палками, але я нічого не підписав. Інших хлопців били жахливо, були зламані ребра, води давали 600 мл в день. У кімнаті, на підлозі спали 10 чоловік, але вона була дуже маленька метр на метр» – свідчить Денис.

Дмитро Усиченко, позивний «Вишня». Чоловік прилетів до Маріуполя 28 березня, де було, майже, все знищено. Він добровільно погодився на це, незважаючи на російську техніку та отримав 2 поранення.

«Нас лякали фізичною розправою, розстрілом. Вони хотіли, шоб ми зізнались, що вбивали мирне населення., але ми такого не робили».

Дмитро зазначив, що готовий був віддати своє життя за свою країну і свій народ.

Усе це – страшні реалії, в яких не живуть, а існують захисники Маріуполя, відколи вони потрапили до рук російських вбивць.

Бійці зазначили, що єдиним органом, який переймався військовими- це СБУ, але жодного разу не бачили когось із ООН чи інших організацій.

Ні Червоний хрест ні будь-які інші міжнародні організації не мали доступу до того місця, де я знаходився. Я не розумію, що вони могли свідчити, і зараз також не мають, бо росія не допускає їх”, – боєць “Вікіпедія”.

Кількість загиблих у Маріуполі 10ки тисяч людей, російські кати чинили та чинять жахливі вчинки. Всі хто зникли безвісті – це вбиті люди.

Я бачив як окупант спалював людей кварталами. Це були артилерійські обстріли, де будинки спалені з цивільним населенням. Вони вбивали 10ки тисяч людей.”, – Владислав.

“Я був свідком як сім’я перебігала, і росіянин вистрелив дитині в ногу, ми намагались допомогти”, – боєць Денис.

“Сотні людей лежали мертвими просто на вулиці. Скрізь все понівечене, місто не впізнати було”, – азовець Дмитро.

Також йшла мова про смерть Дугіної, і військові вважають, що ця інформація є фейком або ж росіяни просто звинуватять наших військових у цьому “когось із моїх побратимів примусять щось сказати, і я (Владислав) буду не здивований”.

Нагадаємо, що у Підмосков’ї вночі підірвали автомобіль дочки російського філософа та ідеолога «русского міра» Олександра Дугіна — Дар’ї Дугіної. Російська влада вважає, що це зробила Україна. У рф відповідальність за вибух авто та смерть доньки ідеолога «руського міру» Дар’ї Дугіної (Платонової) взяла на себе організація Національна республіканська армія (НРА).

Дугіна займалася журналістикою і в липні 2022 року вона була включена до списків санкцій Великобританії.

Олександр Дугін у 2014 році був внесений до списку санкцій Європейського Союзу, а наступного року потрапив під персональні обмеження США та Канади через причетність до військової агресії проти України.

Автор: Аліна Колода