$350 мільйонів для України

Проект оборонного бюджету США на 2018 рік передбачає виділення допомоги Україні у сфері безпеки та підтримку програми країн Балтії у стримуванні агресії з боку Росії.

Комітети з питань збройних сил обох палат Конгресу США затвердили проект оборонного бюджету на 2018 фінансовий рік.

У документі йдеться про виділення “350 мільйонів доларів для надання Україні допомоги у сфері безпеки, включно з оборонною летальною допомогою”. При цьому закон обмежує виділення половини цих коштів до того часу, поки міністр оборони США не підтвердить, що Україна вжила значних заходів для проведення критично важливих для оборонної сфери інституційних реформ.

Загалом на оборонні потреби США планують виділити 700 мільярдів доларів, що на 26,1 мільярда більше, ніж в офіційному запиті Президента країни. Для остаточного затвердження законопроект має пройти голосування у Палаті представників та Сенаті, після чого його має підписати Дональд Трамп.

Оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік передбачає виділення 4,6 мільярда доларів на Європейську ініціативу, націлену на протидію російській агресії в Європі та зміцнення боєздатності США на континенті.