200 000 гривень, або $7 662, це сума, яку міська влада Одеси пообіцяла виплатити у якості компенсації родинам дітей.
200 000 гривен или $ 7662, это сумма, которую городские власти Одессы пообещали выплатить в качестве компенсации семьям детей, погибших при пожаре в детском лагере «Виктория». В заявлении мэра Одессы Геннадия Труханова, которое тот сделал по поводу трагедии, нелепые оправдания стали основным месседжем. Ведь, по его словам, виновны все, кроме чиновников, которые пиарились на строительстве и введении лагеря отдыха в эксплуатацию.
Мало кто помнит, что началось все с личной инициативы мэра. В 2014 году городские власти начали реконструкцию детского оздоровительного лагеря, построенного еще в начале 50-х годов ХХ столетия. За смену здравница планировала принимать более 450 одесских школьников. Лагерь должен был стать уникальным и современным. Не зря же его открывал и рекламировал Президент Украины Петр Порошенко.
Учитывая интересы адресата инициативы – Труханова, тендер на строительство выиграла компания “Юг-Укрбуд”, которую изначально связывают с людьми близкими к мэру Одессы. Несмотря на намерения эксплуатировать детский оздоровительный лагерь круглый год, строить корпуса решили из дерева. В результате, убеждала власть, вместо шести старых деревянных домиков, будет сведено четыре современных деревянных сруба со всеми удобствами.
Вопиющим является тот факт, что стоимость проекта в ходе строительства была увеличена. В том числе, из-за отсутствия в нем автоматической пожарной сигнализации и электроснабжения. То есть электрооборудование, в том числе и пожарную сигнализацию, в жилых корпусах лагеря устанавливали уже после утверждения проекта. Как выяснилось постфактум, Управление капитального строительства Одесского горсовета, летом 2016-го, освоило более 11 миллионов гривен на дополнительных работах по реконструкции, среди которых, якобы, были и работы по установке автоматической сигнализации.
На самом деле, здание в котором сгорели дети, по словам очевидцев, охватило пламенем за несколько минут. Огонь распространялся во все стороны без всяких препятствий. Пожарная сигнализация не сработала, средств пожаротушения не было. Роковым стало и неверно спроектированный пожарный водоем, в котором, как оказалось, не было воды. Ближайший источник водоснабжения нашёлся только за полтора километра.
Как оказалось впоследствии, за 3 месяца до трагедии, в ходе проверки, пожарные обнаружили нарушения норм в виде выключенной противопожарной сигнализации. Однако, отреагировали на это удивительным образом – обычным предписанием на устранение недостатков, и не остановили эксплуатацию детского лагеря.
На лицо коррупционная составляющая, последствия которой – результат преступной небрежности целого ряда чиновников. Трагедия, произошедшая в ночь на 16 сентября, отражает большинство проблем нашей страны, концентрация которых и, забрала детские жизни.
Это и тендерная закупка, в которой выиграла «нужная» компания с сомнительным авторитетом и прописанными под неё условиями. Которая в дальнейшем провела реконструкцию лагеря без учета норм электроснабжения и автоматической сигнализации.
Это строительная инспекция, которая работает исключительно «по прейскуранту цен».
Это пожарная инспекция, выявившая факт отсутствия сигнализации и покинувшая лагерь, оставив ему предписание.
А главное, это уйма чиновников разного ранга. Которые по традиции всё решили между собой на этапе финансирования, а дальше пустили всё на самотек.
Чтобы подобного рода трагедии не повторялись, нужна жесткая реакция со стороны правоохранительных органов. К ответственности должны быть привлечены все причастные к трагедии: от рядового инспектора до главного инициатора проекта. И хорошо, если общественность отстоит право контролировать ход следствия, чтобы бездействие нерадивых чиновников больше не забирала детские жизни.
[:ua]200 000 гривень, або $7 662, це сума, яку міська влада Одеси пообіцяла виплатити у якості компенсації родинам дітей, які загинули під час пожежі у дитячому таборі “Вікторія”. У заяві мера Одеси Геннадія Труханова, яку той зробив з приводу трагедії, недолугі виправдання стали основними меседжем. Адже, за його словами, винні усі окрім чиновників, що піарилися на будівництві та введенні табору відпочинку в експлуатацію.
Мало хто пам’ятає, що почалося все з особистої ініціативи мера. У 2014 році міська влада почала реконструкцію дитячого оздоровчого табору, побудованого ще на початку 50-х років ХХ сторіччя. За зміну табір планував приймати понад 450 одеських школярів.Він мав стати унікальнім і найсучаснішим. Не дарма ж його відкривав та рекламував Президент України Петро Порошенко.
Враховуючи інтереси адресата ініціативи Труханова, тендер на будівництво виграла компанія “Юг-Укрбуд”, яку від початку пов’язують з людьми близькими до мера Одеси. Не дивлячись на наміри експлуатувати дитячий оздоровчий табір круглий рік, будувати корпуси вирішили з дерева. В результаті, переконувала влада, замість шести старих дерев’яних будиночків, буде зведено чотири сучасних дерев’яних зруби з усіма зручностями.
Кричущим є той факт, що вартість проекту в ході будівництва було збільшено. В тому числі, через відсутність у ньому автоматичної пожежної сигналізації та електропостачання. Тобто електроустаткування, в тому числі і пожежну сигналізацію, у житлових корпусах табору встановлювали вже після затвердження проекту. Як з’ясувалося постфактум, Управління капітального будівництва Одеської міськради влітку 2016 року освоїло більше 11 млн. гривень на додаткових роботах по реконструкції, серед яких, начебто, були і роботи по встановленню автоматичної сигналізації.
Насправді будівлю у якій згоріли діти, за словами очевидців, охопило полум’ям за кілька хвилин. Вогонь поширювався на всі боки без усіляких перешкод. Пожежна сигналізація не спрацювала, засобів пожежогасіння не було. Роковим стало і невірно спроектоване пожежне водоймище у якому, як виявилось, зовсім не було води. Найближче джерело водопостачання знайшлося лише за півтора кілометри.
Як стало відомо згодом, за 3 місяці до трагедії, у ході перевірки, пожежники виявили порушення норм у вигляді вимкненої протипожежної сигналізації. Проте, зреагували на це дивно – звичайним приписом на усунення недоліків, і не зупинили експлуатацію дитячого табору.
А отже, очевидною є корупційна складова, що стала лейтмотивом трагічної історії, наслідки якої «проросли» зі злочинної недбалості цілої ланки чиновників. Трагедія що сталася проти ночі 16 вересня, віддзеркалює більшість проблем нашої країни, що зібравшись докупи, забрали дитячі життя.
Це і тендерна закупівля, в якій виграла «потрібна» компанія з сумнівним авторитетом та прописаними під неї умовами. Що у подальшому провела реконструкцію табору без урахування норм електрозабезпечення та автоматичної сигналізації.
Це будівельна інспекція, яка працює виключно «по прейскуранту цін».
Це пожежна інспекція, що виявила факт відсутності сигналізації і покинула табір лишивши йому припис.
А головне, це купа чиновників різного ґатунку, що за традицією все вирішили між собою на етапі фінансування і далі пустили на самоплив.
Щоб подібного роду трагедії не повторювались потрібна жорстка реакція з боку правоохоронних органів. До відповідальності мають бути притягнуті усі причетні до трагедії: від рядового інспектора до головного ініціатора проекту. І добре, якщо громадськість відстоїть право контролювати хід слідства, аби діяльність недолугих чиновників більше не забирала дитячі життя.
[:]