2 роки колонії і штраф за коментар в соцмережі: в Білорусі продовжують ув’язнювати за публічну образу представника влади

В Білорусі 45-річний житель Могильова отримав 2 роки колонії за «публічну образу представника влади у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків».

Чоловікові доведеться сплатити штраф 100 базових величин (1250 доларів). Про це повідомляє Кий-інфо з посиланням на Nexta.

Що відомо: 28 вересня у Мінську під час перестрілки у квартирі загинули співробітник КДБ Федосюк та IT-фахівець Андрій Зельцер. Після цього по всій країні пройшла хвиля затримань тих, хто, як вважали чекісти, неправильно висловився у соцмережах. Усього було затримано близько 200 людей.

В статті 369 КК білоруського законодавства говориться про образу в засобах масової інформації та в інтернеті:

«Образа представника влади або його близьких у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків, вчинена в публічному виступі, або в друкованому або публічно демонструється творі, або в засобах масової інформації, або в інформації, розміщеній у глобальній комп’ютерній мережі Інтернет», — йдеться в статті КК.

Також у листопаді 2021 року за цією статтею засудили пенсіонерку, яка невдало висловилась в «Однокласниках».

Жінка залишила неприємний коментар під фотографією міліціонера з Бобруйска. Вона вже й забула про це, але раптом на неї порушили кримінальну справу.

За негативне висловлювання та лайк 62-річну Ковальову було визнано винною та 15 листопада 2021 року засуджено до обмеження волі строком на півтора роки без направлення до виправної установи – так звану «домашню хімію». На користь співробітника МВС суд стягнув з неї моральний збиток у розмірі 1000 рублів (близько 357 євро), а її мобільний телефон конфіскований у дохід держави як злочин.