Евгений Дейдей – отклонено
Первым народные депутаты рассматривали представление на народного депутата от “Народного фронта” Евгения Дейдея. По версии следствия, Дейдей, будучи нардепом, действовал умышленно с целью незаконного обогащения, приобретая в собственность активы в значительном размере. Дейдей призвал нардепов рассмотреть представление Генпрокуратуры о предоставлении согласия на привлечение его к уголовной ответственности “по совести и по закону”.
За подачу на Дейдея проголосовало 192 народных депутата, против: 11 воздержались: 32, не голосовали 60. В Раде отклонили представление на привлечение к уголовной ответственности нардепа от “Народного фронта” Евгения Дейдея.
Олесь Долгий – принято
Следующим нардепом, представление на которого рассматривали под куполом, был депутат от “Воля народа” Олесь Довгий. Спикер парламента уточнил, что правоохранители проводят досудебное расследование в уголовном производстве по факту злоупотребления служащими Киевского горсовета властью в интересах третьих лиц, чем причинены тяжкие последствия интересам территориальной общины Киева.
Довгий призвал парламент поддержать представление Луценко для того, чтобы дать ему возможность “поставить точку во всех обвинениях, которые звучат в его адрес”.
За снятие депутатской неприкосновенности с Довгого проголосовал 251 народный депутат, против 3, воздержались: 16 не голосовали 39. Таким образом Верховная Рада поддержала представление о снятии депутатской неприкосновенности с народного депутата группы “Воля народа” Олеся Довгого.
Андрей Лозовой – отклонено
Після цього Рада розглянула подання на зняття депутатської недоторканності з нардепа від Радикально партії Олега Ляшка Андрія Лозового. За версією слідства, Лозовий у період з 2007 до 2015 року умисно ухилився від сплати податків, що призвело до ненадходження до держбюджету коштів у великих розмірах.
Лозовий під час засідання заявив, що подання щодо нього є “навколо юридичною самодіяльністю” Луценка, а також назвав справу щодо нього спробою “політичної помсти”.
БПП дав 76 голосів “за”, “Народний фронт”: 42 “за”, позафракційні: 24 “за”, “Самопоміч”: 26 “за”, “Батьківщина”: 9 “за”. Верховна Рада не підтримала подання щодо зняття депутатської недоторканності з народного депутата Андрія Лозового.
Максим Поляков — прийнято
Впоследствии, парламент перешел к рассмотрению представление на нардепа от “Народного фронта” Максима Полякова. По версии следствия, Поляков в период с 2 октября 2016 по 28 ноября 2016 оказывал уголовное правонарушение в сфере легализации добычи янтаря. Нардеп выразил свою аргументацию, где заявил о своей невиновности.
За представление о привлечении к уголовной ответственности Полякова проголосовали 250 народных депутатов. За задержание Полякова – только 125. За арест — 111.
Борислав Розенблат – принято
Верховная Рада так же поддержала представление о снятии депутатской неприкосновенности с народного депутата от БПП Борислава Розенблатта, но представление о его аресте было отклонено. Розенблат также является фигурантом “янтарного дела”. В действиях Розенблатта усматриваются признаки злоупотребления влиянием и взяточничество на общую сумму $ 280 тыс.
За представление о снятии с Розенблатта депутатской неприкосновенности проголосовали 296 народных депутатов. За задержание нардепа – 183. Представление об аресте поддержал 181 народный депутат.
Денис Дзендзерский
После заседания Верховной Рады не ограничилось только лишь этими представлениями, поскольку руководитель Специализированной антикоррупционной прокуратуры Назар Холодницкий заявил, что направил генеральному прокурору Юрию Луценко на утверждение представление о привлечении к уголовной ответственности народного депутата от фракции “Народный фронт” Дениса Дзендзерского. На прошлой неделе стало известно, что уголовные дела в отношении народного депутата передадут с Национальной полиции Генеральной прокуратуре, поскольку нардеп владеет и совершает оперативное управление компаниями в Украине и оффшорными компаниями на Кипре.
Как ни странно, но сегодня на заседании Верховной Рады нет ни одного из пяти народных депутатов, относительно которых накануне рассматривались представления Генеральной прокуратуры.
[:ua]Євген Дейдей — відхилено
Першим, народні депутати розглядали подання на народного депутата від “Народного фронту” Євгена Дейдея. За версією слідства, Дейдей, будучи нардепом, діяв умисно з метою незаконного збагачення, набувши у власність активів у значному розмірі. Дейдей закликав нардепів розглянути подання Генпрокуратури щодо надання згоди на притягнення його до кримінальної відповідальності “по совісті і по закону”.
За подання на Дейдея проголосувало 192 народних депутата, проти: 11, утрималися: 32, не голосували: 60, згідно чого в Раді відхилили подання на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від “Народного фронту” Євгена Дейдея.
Олесь Довгий — прийнято
Наступним нардепом, подання на якого розглядали під куполом, був депутат від “Волі народу” Олесь Довгий. Спікер парламенту уточнив, що правоохоронці здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом зловживанням службовцями Київської міськради владою в інтересах третіх осіб, чим заподіяно тяжкі наслідки інтересам територіальної громади Києва.
Довгий закликав парламент підтримати подання Луценка для того, щоб дати йому можливість “поставити крапку у всіх звинуваченнях, які лунають на його адресу”.
За зняття депутатської недоторканності з Довгого проголосував 251 народний депутат, проти: 3, утрималися: 16, не голосували: 39. Таким чином Верховна Рада підтримала подання щодо зняття депутатської недоторканності з народного депутата групи “Воля народу” Олеся Довгого.
Андрій Лозовий — відхилено
Після цього Рада розглянула подання на зняття депутатської недоторканності з нардепа від Радикально партії Олега Ляшка Андрія Лозового. За версією слідства, Лозовий у період з 2007 до 2015 року умисно ухилився від сплати податків, що призвело до ненадходження до держбюджету коштів у великих розмірах.
Лозовий під час засідання заявив, що подання щодо нього є “навколо юридичною самодіяльністю” Луценка, а також назвав справу щодо нього спробою “політичної помсти”.
БПП дав 76 голосів “за”, “Народний фронт”: 42 “за”, позафракційні: 24 “за”, “Самопоміч”: 26 “за”, “Батьківщина”: 9 “за”. Верховна Рада не підтримала подання щодо зняття депутатської недоторканності з народного депутата Андрія Лозового.
Максим Поляков — прийнято
Згодом, парламент перейшов до розгляду подання на нардепа від “Народного фронту” Максима Поляков. За версією слідства, Поляков у період із 2 жовтня 2016 по 28 листопада 2016 року чинив кримінальне правопорушення у сфері легалізації видобутку бурштину. Нардеп висловив свою аргументацію, де заявив про свою невинуватість.
За подання про притягнення до кримінальної відповідальності Полякова проголосували 250 народних депутатів. За затримання Полякова – лише 125. За арешт — 111.
Борислав Розенблат — прийнято
Верховна Рада підтримала подання щодо зняття депутатської недоторканності з народного депутата від БПП Борислава Розенблата. Розенблат також є фігурантом, так званої, “бурштинової справи”. У діях Розенблата вбачаються ознаки зловживання впливом і хабарництво на загальну суму $280 тис.
За подання про зняття з Розенблата депутатської недоторканності проголосували 296 народних депутатів. За затримання нардепа – 183. Подання про арешт підтримав 181 народний депутат.
Денис Дзендзерський
Після засідання Верховної Ради не обмежилось лише цими поданнями, оскільки керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що направив генеральному прокурору Юрію Луценку для погодження подання про притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата з фракції «Народний фронт» Дениса Дзендзерського. Минулого тижня стало відомо, що кримільні справи у відношенні народного депутата передадуть з Національної поліції Генеральній прокуратурі, оскільки нардеп володіє та здійснює оперативне управління компаніями в Україні та офшорними компаніями на Кіпрі.
Як не дивно, проте сьогодні на засіданні Верховної Ради немає жодного з п’яти народних депутатів, щодо яких напередодні розглядалися подання Генеральної прокуратури.
[:]