Идея эксперимента принадлежит Ирине Озимок, основательнице Международного саммита мэров, который в ноябре 2017 года посетили более 150 глав городов.. «Во время саммита мы увидели, что мэры расположены к сотрудничеству и стремятся менять города. Но, по данным International Republican Institute, в 2017 году, только 1,5% жителей 24 городов оценили работу городских администраций на отлично. Люди боятся открыто сказать, чем не удовлетворены, именно поэтому мы создали спецпроект «Мэр под прикрытием», который позволит главам самим услышать отзывы горожан о своей работе», — рассказала Ирина Озимок.
Юрий Бова, который возглавляет Тростянец уже более 13 лет, на один день стал продавцом бакалеи. Горожане благодарили команду мэра за развитие туризма в городе, но обратили внимание на слабую туристическую инфраструктуру.
Мэр Житомира Сергей Сухомлин «переквалифицировался» в воспитателя детского сада. На новой работе он общался с родителями, помогал детям. Взрослые отметили, что в городе не хватает хороших детских площадок.
Владимир Гаразд, глава Долины, поздравлял горожан с новогодними праздниками в костюме Святого Николая. И выслушал жалобы по поводу нарушения правил парковки.
Мишель Терещенко, мэр Глухова и потомок рода меценатов Терещенко, стал преподавателем французского языка: «Молодые люди эмигрируют из Глухова, и это трагедия для города. Поэтому мне было интересно пообщаться со студентами и понять, как они мыслят. Я пытался донести, что образование важно для их будущего и что мы можем развивать город вместе». Теперь Мишель Терещенко проводит для студентов одно занятие в неделю, во время своего перерыва на обед.
Глава Черновцов Алексей Каспрук работал кондуктором троллейбуса на маршруте №4. Мэр наклеил себе усы, продавал пассажирам билеты и спрашивал их, что они думают о работе городского совета. Большинство людей не узнали мэра и охотно делились недовольством по поводу состояния дорог.
Александр Симчишин, глава Хмельницкого и по совместительству вице-премьер футбольного клуба «Спортлидер +» стал дворником. «Я удивился, когда встретил нашего мэра на улице, – рассказал хмельничанин Юрий Подлеснюк. – Хотя с ним всегда можно пообщаться и напрямую, и в социальных сетях, я все же использовал шанс: заметил, что некоторые улицы не убирают, и обратил внимание на развитие велоинфраструктуры в городе».
Спецпроект демонстрирует: чтобы решать проблемы и развивать город, мэр должен взаимодействовать с горожанами.
Проект создан при поддержке Western NIS Enterprise Fund. Следите за деятельностью мэров на странице Facebook Международного саммита мэров.
[:ua]Експеримент реалізований телеканалом 1+1 спільно з Міжнародним самітом мерів, який відвідали понад 150 міських голів у листопаді 2017 року. «Під час саміту ми побачили, що мери відкриті до співпраці та прагнуть змінювати міста. Але, за даними International Republican Institute, лише 1,5% мешканців 24 міст оцінили роботу мерій на відмінно у 2017 році», – розповіла Ірина Озимок, засновниця Міжнародного саміту мерів. – «Люди часто бояться відверто сказати, чим не задоволені, саме тому ми створили спецпроект «Мер під прикриттям», який дозволить мерам особисто почути відгуки містян про свою роботу».
Юрій Бова, який очолює Тростянець вже понад 13 років, на один день став продавцем бакалії. Містяни дякували команді мера за розвиток туризму в місті, але звернули увагу на слабку туристичну інфраструктуру.
Міський голова Житомира Сергій Сухомлин «перекваліфікувався» на вихователя у дитячому садочку. На новій роботі він спілкувався з батьками, допомагав дітям. Дорослі зауважили, що в місті бракує хороших дитмайданчиків.
Володимир Гаразд, міський голова Долини, вітав долинян з новорічними святами в костюмі Святого Миколая. І вислухав скарги щодо паркування у неналежних місцях.
Мішель Терещенко, мер Глухова та нащадок роду меценатів Терещенків, став викладачем французької мови: «Молоді люди емігрують з Глухова, і це трагедія для міста. Тому мені було цікаво поспілкуватися зі студентами та зрозуміти, як вони мислять. Я намагався донести, що освіта важлива для їхнього майбутнього і що ми можемо розвивати місто разом». Відтепер Мішель Терещенко, щотижня, проводить одне заняття зі студентами, під час своєї перерви на обід.
Міський голова Чернівців Олексій Каспрук працював кондуктором на тролейбусному маршруті №4. Мер наклеїв собі вуса, продавав пасажирам квитки та питав їх, що вони думають про роботу міської ради. Більшість людей не впізнали мера та охоче ділилися невдоволеністю станом доріг.
Олександр Симчишин, очільник Хмельницького та за сумісництвом віце-прем’єр футбольного клубу «Спортлідер+» на один день став двірником. «Я здивувався, коли зустрів нашого мера на вулиці, – розповів хмельничанин Юрій Підлеснюк. – Хоч із ним завжди можна поспілкуватися і напряму, і в соціальних мережах, я все ж скористався можливістю: зауважив, що деякі вулиці не прибирають, і звернув увагу на розвиток велоінфраструктури у місті».
Спецпроект демонструє: щоб вирішувати нагальні проблеми і розвивати місто, мер має взаємодіяти з мешканцями.
Проект втілений за підтримки Western NIS Enterprise Fund. Стежте за діяльністю мерів на сторінці Facebook Міжнародного саміту мерів.
[:]