Видання МОУ АрміяINFORM у своїй статті описало, які тести необхідно скласти та яку фізичну форму мати для того, щоб стати артилеристом у складі ЗСУ.
Про це розповів старший лейтенант командир батареї окремої артилерійської бригади “Запорізька Січ” та випускник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Володимир Гончаров.
Вимоги для майбутніх військовослужбовців не з простих. Тим, хто хоче здобути академічну освіту артилериста, треба подати документи на факультет ракетних військ та артилерії та скласти вступні іспити: українську мову, математику та фізичну підготовку (біг на 100 м й 3 км, підтягування), за бажанням англійську мову або фізику.
Перший курс присвячений вивченню протитанкової гармати МТ-12 “Рапіра”. На другому — освоюють міномети 2Б14 “Піднос” та 2С12 “Сани”.
Третій курс дає знання про гаубиці Д-20 і Д-30, буксирувану гармату 2А36 “Гіацинт-Б”, гаубицю 2А65 “Мста-Б”, самохідні артилерійські установки 2С1 “Гвоздика” і 2С3 “Акація”. На четвертому курсі опановують вже реактивні системи залпового вогню БМ-21 “Град” та 9П140 “Ураган”.
Практика у бойових артилерійських бригадах починається з другого курсу, вона триває два тижні. А на третьому й четвертому курсах практика триває місяць.
Протягом нього в курсантів є можливість вправлятися у стрільбі практично з усього штатного артилерійського озброєння, а також переймати досвід безпосередньо в учасників російсько-української війни.
— Усі необхідні умови для якісної підготовки в академії забезпечені. Заклад дає високі знання, викладачі — потужні. Головне — бажання курсанта навчатися і бути навченим, — наголошує командир батареї.
Зі слів випускника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного артилеристи повинні бути фізично підготовленими.
— Тут велику увагу приділяють фізичній підготовці. Якщо вступник має слабке здоров’я — він не витримає. Адже, попри щільний графік навчання, курсанти регулярно займаються фізичним гартом — від ранкової зарядки й до спортивно-масової роботи і польових вишколів. Охочі можуть тренуватися у спортзалі у вільний час, — говорить Володимир Гончаров.
Випускний іспит так само має теоретичну та практичну частини. Курсант отримує білет із завданням, в якому вказана ціль, пристрілка. Викладачі дають можливість працювати як за допомогою автоматичних пристроїв, так і використовуючи таблиці й калькулятор.
Далі випускник виконує стрільбу й завдання з тактичної підготовки — віддає бойовий наказ і розпорядження, здійснює марш, працює з мапою. А ще — складає і нормативи з фізпідготовки.
Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform