Підписуйтесь на нас у telegram
Нідерланди та Данія очолюють коаліцію з підготовки пілотів за підтримки низки інших країн. Амстердам уже вивчає та обговорює із союзниками можливі плани розгортання, сказало джерело Bloomberg.
Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Bloomberg із посиланням на два ознайомлені джерела.
Зараз на озброєнні Нідерландів є 42 винищувачі F-16. Із них 24 наразі використовує армія країни, тому їх не зможуть відправити до України до середини 2024 року. Десяток із решти 18 літаків мали бути продані приватній компанії, але уряд відклав цю угоду без пояснень.
Джерела видання відзначили, що в наступному році Україна може отримати частину з літаків, які є в продажу, або частину з тих 24, які використовуються армією — залежно від термінів підготовки пілотів. Нідерланди підтримують усі свої літаки F-16 у льотній придатності за допомогою регулярного технічного обслуговування.
А втім, попри готовність уряду Нідерландів посилити українську протиповітряну оборону «якнайшвидше», навчання пілотів і розгортання та логістика самих літаків можуть зайняти багато місяців, відзначає видання.