Ефективне використання коштів – надважлива складова. МОУ вважає, що витрачання коштів повинно бути передусім. Однак ми вважаємо, що має бути в пріоритеті закупівля конкретних товарів. Зараз наш законопроект не працює. Що цьогоріч із ДОЗом? Ми знаємо, що є обмеження на виготовлення продукції. За короткий час нові речі закупити не доцільно, а от вже напрацьовані – так. Згідно відповіді на наш запит, Укроборонпром в потомному 2021 році наразі має нуль контрактів.
Саме тому нам необхідне довгострокове планування. наразі ми маємо підприємства Укроборонпрому які виготовляють застарілі речі, які не відповідають вимогам. Тому якщо мова йде про оборонні закупівлі то скажу так: закон про оборонні закупівлі має запрацювати. Більше того, ми маємо перейти з того щоб не все купувати виключно в Укроборонпромі, – Роман Костенко – секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
За контрактами 2020 року постачання здійснюється планово і без зривів. Ми знаходимось на періоді коли відбувається імплементація нового закону Про оборонні закупівлі, на цей час прийняті піднормативні акти. Тобто на цей час ми продовжуємо працювати. Починаючи з нового року будуть контракти згідно нового законодавства, – сказав Віктор Трач – начальник відділу розробок і закупівлі ОВТ ПС Департаменту ВТПРОВТ МОУ.
Також на заході говориться, що перед тим, як президент підписав закон, було створено нове міністерство – Міністерство стратегічних галузей промисловості, там немає фахівців і вони не розуміють закон, не можуть зробити піднормативні акти, а підлаштовують старі. Але з’єднати стару і нову систему – не можливо, і досі нічого не зроблено хоч їм пропонувалась допомога.
Про це зараз обговорюється на круглому столі під назвою “Що відбувається з оборонними закупівлями?” організований експертною організацією StateWatch. Про це повідомляє kyiinfo
Читайте також: Це найгірший рік для української оборонки, – інсайдер kyiinfo на виставці «Зброя та безпека»