У рамках місії ООН льотчики з України забезпечили роботу вулканологів на поверхні одного з найактивніших вулканів Африки – Ньямлагіра. Про це повідомили в пресслужбі Генштабу ЗСУ.
Основа Ньямлагіра зливається з сусіднім вулканом Ньїрангонго, останнє виверження якого відбулося цьогоріч у травні і забрало життя щонайменше 32 людей.
Дослідження вулканічної діяльності та ризиків виверження є вкрай важливим для запобігання людських втрат. Річ у тім, що поруч розташоване місто Гома з населенням близько двох мільйонів осіб. Своєчасне вивчення і прогнозування майбутніх вивержень дозволяє завчасно попередити місцеве населення про потенційну небезпеку.
«Особливістю таких завдань є виконання польотів на досить великих висотах. Наприклад, висота Ньїрангонго сягає 3470 метрів, а Ньямлагіра 3058 метрів, що значно ускладнює техніку пілотування вертольоту. Але весь наш льотний склад має необхідні навички для виконання таких завдань, тому це не є для нас проблемою», – повідомив командир 18-го окремого вертолітного загону полковник Євген Вакуленко.
Читайте нас у telegram!
Фото: Генштаб ЗСУ