[:ru]«Куриная» пыль пиара[:ua]Куряча курява піару[:]

Такого ще не було: затриманим подавали вертольоти! Не вистачало лише килимових доріжок. Нових зірок показувало телебачення.

[:ru]Прямо в аэропорту о них говорили Министр внутренних дел и Главный военный прокурор, а в Верховной Раде еще и Генпрокурор. В Украину заехал Голливуд!

В среду пятьсот прокуроров и две тысячи полицейских, в пятнадцати регионах, провели 450 обысков и задержали более двух десятков бывших высокопоставленных чиновников из Министерства доходов и сборов, времен президентства Виктора Януковича. Их обвиняют в организации преступных схем, которые причинили убытков на 95 миллиардов гривен. А бывшего главного луганского налоговика задержали с «мешком счастья» их которого вытрясли почти четыре миллиона долларов!

Что ни говорите, а наше государство и общество изменились до неузнаваемости. Ранее в СМИ говорили о тоннах стали и гектарах засеянных озимых, о шахтерах и доярках, а сегодня об украденных миллиардах и миллионах, о рекордсменах тяжелого труда «распила» и авторов коррупционных «ноу-хау».

Говорят, что деньги любят тишину. Да, они работают тогда, когда общество не трясут политические битвы, когда не меняется законодательство, а судьи руководствуются буквой закона, а не взяткой. И воруют деньги тоже в абсолютной тишине. Почему поднимаем крик , когда хватаем воров? Давайте осудим все без шума, а потом вволю нахвалимся!

Как-то на министра по чрезвычайным ситуациям и его заместителя надели наручники прямо на заседании Кабинета министров. Но и через два года следствие не завершено.В деле появились новые факты. Так может, им нет конца-края? Вспомним дело алмазных прокуроров, задержания судей-взяточников, и «охоту» за депутатской неприкосновенностью в зале Верховной Рады!

Такое впечатление, что наша реформированная полиция-милиция и рихтованная прокуратура, бессильны перед обнаглевшими преступниками. Руководителям правоохранительных органов ничего не остается, как только кричать: «Караул! Грабят!» В конце концов, пусть, если преступников не могут наказать, то, хоть кого-то испугают. Как в том анекдоте про петуха и курицу: «Если не догоню, то хоть согреюсь!»

Меньше всего хочется, чтобы прокуратура и полицейские детективы прекратили свою борьбу. Но очевидно и другое. Шумные задержания коррупционеров и взяточников, которые завершаются судебным пшиком, только убеждают преступников в безнаказанности, поощряют новых «комбинаторов» к кражам заоблачных сумм. Чтобы хватило и прокурору, и судье, и себе!

Отчитываясь в Верховной Раде, Генеральный прокурор пожаловался, что стране не хватает судей. Количество совершенных дел увеличивается, а приговоров уменьшается. «В текущем году отправляем 700 новых производств, получаем 230 решений… Из всех этих приговоров лишь 104 человека получили реальный срок в виде лишения свободы”.

Суды превратились в юридические болота бюрократии! Тогда давайте внесем изменения в Уголовно-процессуальный кодекс, которые смогут сделать невозможным затягивание судебных разбирательств. Пусть это будет Антикоррупционный суд, или отдельные Палаты при действующих судах, делайте хоть что-то, принимайте решение! У вас же большинство в Верховной Раде – голосуйте, делайте систему действующей, а не гоняйтесь, как петухи за курами, поднимая пыль пиара. Или все это только для того, чтобы добавить власти, то есть себе, рейтинга?

Первых подозреваемых в преступлениях налоговиков быстро доставили в столичные суды и так же быстро позволили выйти под залог. Те, кого поймали с большей «авоськой», должен заплатить пятнадцать миллионов гривен, другой – двенадцать. Районным налоговикам «давали» по миллиону гриве залога. Судебная логика понятна и прозрачна. Вот только стоило ли тратиться на вертолеты?!

Петух гонится, курица убегает, а мы в восторге от погони. Далее будет…

[:ua]Прямо на летовищі про них говорили Міністр внутрішніх справ і Головний військовий прокурор, а у Верховній Раді ще й Генпрокурор. В Україну заїхав Голівуд!

У середу п’ятсот прокурорів і дві тисячі поліцейських, у п’ятнадцяти регіонах, провели 450 обшуків і затримали двадцять трьох колишніх високих чиновників із Міністерства доходів і зборів, часів президентства Віктора Януковича. Їх звинувачують в організації злочинних схем, через які держава зазнала збитків на 95 мільярдів гривень.А колишнього луганського головного податківця затримали з «торбою щастя» з якої витрясли майже чотири мільйони доларів!

Що не кажіть, а наші держава і суспільство невпізнанно змінилися. Раніше у ЗМІ говорили про тонни сталі і гектари засіяних озимих, про шахтарів і доярок, а сьогодні про вкрадені мільярди і мільйони, про рекордсменів важкої праці «розпилу» і авторів корупційних «ноу-хау».

Кажуть, що гроші люблять тишу. Так, вони працюють тоді, коли суспільство не трясуть політичні битви, коли не змінюється законодавство, а судді керуються його буквою, а не хабарем. І крадуть гроші теж в абсолютній тиші. То чому здіймаємо ґвалт, коли хапаємо злодіїв? Даваймо засудимо без галасу, а потім досхочу нахвалимося!

Якось на міністра з надзвичайних ситуацій та його заступника надягли кайданки прямо на засідання Кабінету міністрів. Але й через два роки слідство не завершилося.У справі з’явилися нові факти. То може, їм не буде-кінця краю? Згадаємо справу діамантових прокурорів, затримання суддів-хабарників, і «полювання» за депутатською недоторканністю в залі Верховної Ради!

Таке враження, що наша пореформована поліція-міліція та підрихтована прокуратура, безсилі перед знахабнілими злочинцями. Керівникам правоохоронних органів нічого не лишається, як тільки кричати: «Каравул! Грабують!» Зрештою, нехай. Якщо злочинців не можуть покарати, то, бодай, когось злякають. Як у тому анекдоті про півня і курку: «Якщо не наздожену, то зігріюся!»

Найменше хочу, щоб прокуратура і поліцейські детективи припинили свою боротьбу. Але ж очевидно й інше. Галасливі затримання корупціонерів і хабарників, які завершуються судовим пшиком, лише переконують злочинців у безкарності, заохочують нових «комбінаторів» до крадіжок захмарних сум. Щоб вистачило прокурору і судді, і на заставу собі!

Звітуючи у Верховній Раді, Генеральний прокурор поскаржився, що країні не вистачає суддів. Кількість завершених справ збільшується, а вироків меншає. «У поточному році відправляємо 700 нових проваджень, отримуємо 230 рішень… Зі всіх цих вироків лише 104 особи отримали реальний термін покарання через позбавлення волі”.

Суди перетворилися на юридичні болота бюрократії! Ну то давайте внесемо зміни до Кримінально-процесуального кодексу, які б унеможливили затягування судових розглядів. Зрештою, чи Антикорупційний суд, чи окремі Палати при діючих судах, але приймайте рішення. У вас же більшість у Верховній Раді – голосуйте, робіть систему діючою, а не ганяйтеся півнями за курми, здіймаючи піарівську куряву. Чи це лише для того, щоб нагнати владі, тобто собі, рейтинг?

Перших підозрюваних у злочинах податківців швидко доправили до столичних судів і швидко дозволили вийти під заставу. Той, кого спіймали з найбільшою торбою – має сплатити п’ятнадцять мільйонів гривень, інший – дванадцять. Районним податківцям «давали» по мільйону гривень. Судова логіка зрозуміла і прозора. А чи варто було витрачатися на вертольоти?!

Півень женеться, курка тікає, а ми в захваті від погоні. Далі ще буде…

[:]