У пам’ять про жертв подій 1932-33 років в Україні у Вашингтоні відкрили виставку «Голодомор очима українських художників». Це написали в Голос Америки.
На виставці представлені картини, гравюри, плакати та інші твори митців – очевидців страшної трагедії. Про події 1932-1933 років в Україні оповідають близько 70 художніх творів.
Одна із ключових свідків Конгресової комісії з питань голоду в Україні померла минулого місяця на 100 році життя. Донька Тетяни Клименко-Павличко розповіла “Голосу Америки”, чому в 1986 році її мати погодилася свідчити перед Конгресом, у той час, коли багато хто боявся говорити про трагедію.
«Дуже й дуже важливо наочно розповідати про цю трагедію, цю катастрофу, оскільки зображення варті більше, ніж тисячі слів», – вважає власник колекції художніх творів та співорганізатор виставки, президент Американсько-Української ділової ради Морган Вільямс.
Директорка Українського дому у Вашингтоні Маріанна Фалкова підкреслила необхідність притягнути до відповідальності режим, який організував геноцид у ті часи, особливо з огляду на те, що його послідовники зараз чинять агресію проти України.
«З нашого боку інтерес полягає в тому, аби показати американцям, як це дійсно відбувалося, щоб вони теж відчули цю трагедію. Крім представлених зображень, ми також намагалися відтворити побут українських поселень тих років, щоби можна було відчути цю атмосферу», – поділилася Маріанна Фалкова.
22 листопада о 12:30 у Дипломатичній академії України ім. Геннадія Удовенка відкриють виставку картин із приватної колекції директора Американсько-української ділової ради Моргана Вільямса «Голодомор: Очима українських художників».
Відвідати виставку можна з 22 по 30 листопада за адресою: вул. Велика Житомирська, 2.
Читайте нас у telegram!
Фото: Ярослав Довгопол