Site icon Кий-інфо

У Харкові проєктують «Автомобільний будиночок Святого Миколая»

Зараз, коли перший етап проєкту майже позаду, можна нарешті згадати, як це було. Сім років тому, коли тільки почались військові дії на сході України, група київських волонтерів вперше влаштовувала різдвяні свята для малечі столичного мікрорайону ДВРЗ. З того часу кожного року у рамках проєкту волонтери проводили збір коштів та подарунків для допомоги знедоленим дітям, – повідомляють організатори для Кий-інфо.

Проєкти

Виїзні новорічні акції проводили на автомобілі ГАЗ 66 «Кунг», який надавали у тимчасове користування небайдужі громадяни. За ці роки кілька тисяч дітей отримали різдвяні подарунки від волонтерів «святого Миколая» та меценатів. Нещодавно було прийнято рішення про створення нового мобільного класу STEM-навчання для дітей. Це зовсім новий та популярний у сучасній освіті напрямок, при якому в навчальних програмах посилюється природно-науковий компонент та додаються сучасні IT-технології.

Для створення такого мобільного класу цьогоріч було придбано на вторинному ринку невеликий автобус ПАЗ 672 М з казковою зовнішністю неквапливого «будиночка на колесах». Поверхневий огляд автобуса, який знайшли у Харкові, показав, що у поважного «ветерана автопрому», ще досі могутній потенціал і непоганий технічний стан. Шасі та двигун майже у ідеальному стані, а невеличкі недоліки кузова можна швидко усунути в умовах професійної майстерні.

За підтримки харківських волонтерів та фахівців УРЦ (Українського Ресорного Центру у Харкові) за пів року автобус відновили повністю, перефарбували кузов, зробили гальма і зараз він готовий для подальшого переобладнання. Майже одночасно почалось ескізне проєктування інтер’єру STEM-класу у рамках навчального курсу у Харківська державна академія дизайну і мистецтв – ХДАДМ, керівництво якої люб’язно погодилось брати участь у благочинному проєкті киян.

В стислі терміни було розроблено та узгоджено Технічне Завдання, яке у якості курсового проєктування отримали студенти 4-ого курсу кафедри Дизайну. Вчора 17 грудня, керівники проєкту викладачі Академії проф.Погорельчук В.А. та доц.Звоник А.А ознайомили фахівців кафедри з запропонованими проєктами. За підсумками обговорення кращим визнано проєкт студентки 4 курсу (курс Промисловий дизайн) Ковтун Наталі. Саме цей проєкт рекомендовано використовувати під час детальної роботи над елементами оздоблення STEM-класу. Керівництво волонтерського проєкту висловлює велику подяку всім учасникам проєктування та харківським волонтерам з Товариство друзів класичних авто.

Яких тільки автобусів не було у дивовижній історії автобусобудування. Деякі з них ставали легендарними «при житті» і навіть зараз добре відомі попри те, що їх виробництво припинилось вже кілька десятиліть тому. Англійські двоповерхові Дабл Декер, ракетоподібні Ikarus 55 для міжміських перевезень та «космічні «ЛАЗи» для космонавтів були збудовані для транспортування людей, але одночасно могли виконувати безліч особливих завдань. Сподіваюсь, що у Автомобільний будиночок Святого МИКОЛАЯ велике майбутнє і наші дітлахи незабаром побачать «казковий автобус» на святкових майданчиках багатьох міст України.

Exit mobile version