Знищення басейну олімпійського резерву на Воскресенці

На вулиці Курнатовського, 20 у Дніпровському районі почався демонтаж басейну олімпійського резерву, який був збудований у 80-х роках. Це був унікальний басейн з тренувальним полігоном шахтою глибинною 15 м. для дайвінгу. Таких басейнів було в 80-х роках всього 2 – в Києві та Ленінграді (Санкт-Петербурзі).

Басейн був побудований для виробничого навчання спеціалістів підводно-технічних робіт Головтранснафти м. Києва. Протягом тривалого часу об’єкт використовувало на правах оренди ФСТ «Динамо» для навчання дітей та юнацтва плаванню під проведення тренувань та змагань.

В 1995 році регіональне відділення Фонду державного майна України продало ПРАТ Підводтрубопровід (на той момент трест «Підводтрубопровід») державне майно цілісного майнового комплексу за 1865850 тис. крб ( один мільярд вісімсот шістдесят п’ять мільйонів вісімсот п’ятдесят тис. карбованців).

Купували майно приватизаційними майновими сертифікатами членів трудового колективу вартістю 1050000 за один сертифікат. У 2002 році комплекс був приватизований ПРАТ «Підводтрубопровід». А вже у 2004 році за рішенням Київської міської ради земельна ділянка площею 1,3248 була передана в оренду ПРАТ «Підводтрубопровід» на 25 років для експлуатації та обслуговування будівель учбово-виробничого комплексу.

Зі слів місцевих мешканців, цей комплекс планував орендувати один з великих спортивних клубів міста Києва, але чомусь відмовилися від цієї ідеї, можливо завелика ціна оренди була, та ще й капітальний ремонт самого басейну був зі значним капіталовкладенням. Але, місцевих мешканців влаштовувала ідея, що комплекс все ж буде використовуватися за призначенням, оскільки на Воскресенці катастрофічно не вистачає спортивних закладів. До останнього в цьому комплексі було все що завгодно, орендувала приміщення церква, також функціонував «елітний» клуб саун, який не дуже був по кишені пересічному воскресенцю. Більшість приміщень, спортивних залів просто були порожніми та не використовувалися.

Знайшлися навіть спортивні тренери ДЮСШ, які хотіли взяти в оренду частину комплексу та безкоштовно тренувати дітей району. Також паралельно планували шукати іноземних інвесторів, які допомогли б реконструювати комплекс.

Звісно ж, будівлю ніхто не визнав пам’яткою модернізму, а місцеві депутати Київради повідомили, що «басейну давно немає і будівля в занедбаному стані» і на останній комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування «по-тихому», дочекавшись поки активісти розійдуться після 4-х годинної комісії, підняли питання «з голосу» і змінили цільове призначення земельної ділянки, хоча в правовому висновку до проекту рішення було повідомлено про те, що детальний план території, в яку входить земельна ділянка – відсутній, тому управління повернула проект без погодження. Але правовий висновок депутати відхилили, в результаті чого на сесії Київради 12 грудня 2019 року було передано в оренду ПРаТ «Підводтрубопровід» земельну ділянку на 10 років для обслуговування та експлуатації багатофункціонального комплексу.

Будівлю спортивного комплексу свідомо довели до стану непридатності. Це практика напрацьована рокам, особливо якщо будівля в центрі міста – довести будівлю до аварійного стану, потім випадкові пожежі, а потім на тому місці під благими намірами побудувати житловий комплекс. І ще в 2019 році АТ «Київміськбуд» опублікував на офіційному сайті інформацію про те, що найближчим часом буде стартувати продаж квартир в «Багатофункціональному комплексі на вул. Курнатовського, 20».

Навколо майбутнього будівництва старий житловий фонд «хрущівки», які наврядчи витримають таке будівництво. В червні 2020 року ДАБІ було відмовлено у видачі дозволу на виконання будівельних робіт, одним з пунктів причин відмови було перевищення щільності населення, проектування здійснено за межами земельної ділянки. Але вже в жовтні 2020 року таки вдалося отримати дозвіл на виконання будівельних робіт, очевидно, що проблему з щільністю населення було врегульовано.

Ще цікавий момент – всі дозвільні документи на будівництво для «реконструкції нежитлової будівлі», а наразі йде повністю знесення старої будівлі та планується нове будівництво. За процедурою звісно простіше подати документи, як реконструкція, оскільки будівлю, що підлягає знесенню через нове будівництво, потрібно списати. А підстав списувати комплекс там немає. При реконструкції ні ліквідацію старого, ні будівництво нового об’єкта в обліку не відображають.

Блог. Ірина Литвинова, громадська активістка.