ЖАХІТТЯ В РАДЯНСЬКИХ МУЛЬТИКАХ

Блогер з Білорусі зробив підбірку мультиків, які він вважає травмували психіку дітей, навіть більше - можуть травмувати психіку дорослого якщо подивитись на це перед сном....

Радянські мультфільми прийнято вважати якимись особливо добрими – але нерідко радянські аніматори знімали дуже лячні і зовсім не дитячі мультфільми – які, однак, включали в програму денного дитячого перегляду мультиків.

Взагалі треба сказати, що “якісність” радянської анімації сильно перебільшена – так, дійсно, там було кілька гарних робіт, на кшталт “Острова скарбів”, “Пластилінової ворони”, “Малюка і Карлсона” або “Таємниці Третьої планети” – але ви сильно здивуєтеся , якщо почнете перераховувати всі якісні радянські мультики – бо налічите їх не більше двох-трьох десятків. Це за все щось роки існування СРСР!, – пише Максим Мирович.

  1. «Премудрый пескарь», 1979.

Не знаю, чим і в якому вигляді надихався аніматор Сергій Алімов, але в 1979 році він зняв за класичною казкою Салтикова-Щедріна справжній хоррор зі страшними кістлявими рибами і синтезаторною музикою Володимира Мартинова – яка більше підійшла б для озвучування якогось містичного трилера на кшталт ” чужого “. Дітям це показувати не можна ніколи.

2. «История одного города», 1991.

Ще один мультфільм Алімова – він менш відомий, але не менш страшний ніж “Премудрий піскар”. Мультик знятий теж по класичній казці Салтикова-Щедріна, а його візуальний ряд представляє собою неймовірну сюрреалістичну картину – на ніч це не дивіться, не дай бог присниться).

3. «Халиф-Аист», 1981.

Мультфільм, знятий за класичною німецькою казкою Вільгельма Гауфа в 1981 році виглядає вельми лякаюче навіть зараз. У вісімдесяті роки ходила міська легенда, як одна дівчинка писала у себе на нозі кульковою ручкою слово “Мутабор”, щоб звільнитися від чар якщо раптом теж перетворитися в лелеки і потрапить в страшний світ цього мультфільму.

4. «Разлучённые», 1980.

У 1980 році на радянські екрани вийшов дивний ляльковий мультфільм, знятий за мотивами казки “Три товстуни” – цей мультик показували досить рідко, віддаючи перевагу більш ранньому мальованому варіанті. У цьому ляльковому мультфільмі була якась неймовірно гнітюча атмосфера – величезні темні кімнати, сині набряклі пики Трьох Товстунів і страшні металеві птиці, навколишні спадкоємця Тутті. Мультфільм трохи прикрашала красива музика і пісні Геннадія Гладкова – які існують немов окремо від відеоряду.

5.  «Бескрылый гусёнок», 1987.

Добірний чукотський хоррор про подорож в царство мертвих, що закінчується дивною післямовою – “ось знову народилося Гусеня. Тепер не буде спати”. Мультик був знятий в 1987-му році, а його відеоряд включав в себе традиційну чукотську музику і відеоряд. В кінці вісімдесятих-початку дев’яностих цей мульт часто включали в денні випуски мультфільмів.

6.  «Лиса и заяц», 1973.

Не знаю, кому прийшла в голову світла ідея випустити класичну народну казку з таким страхітливим відеорядом – але в 1973 році це було зроблено. Похмурий геній радянської анімації зобразив всіх героїв казки з спустошеними виразами облич і чорними порожніми очима, а загальну безрадісну картину доповнювала похмура колірна гамма землистих кольорів. Хто взагалі додумався зняти таке для дітей?

7.  «Медведь липовая нога», 1990.

Під завісу СРСР вийшов ще один мультфільм за казкою, який виглядає ще більш страшно, ніж “Лисиця і заєць”. Мультик називається “Ведмідь липова нога” – і здається єдиним його завданням було налякати того, хто це буде дивитися. Дивні, що накладаються один на одного чорні тіні з ефектом паралакса і персонажі з порожніми білими очницями. За сюжетом доброго дитячого мультика – дід відпиляв ведмедю ногу і з дня на день чекає його помсти … Загалом, формений жах.

8. «Диалог», 1987.

Також відомий під назвою “Кріт та яйце”. Мультик яскраво намальований, але має страшний сюжет – кріт спілкується з ще не вилупленим пташеням через шкаралупу яйця, вони приходять до згоди в питанні, що світ – темне і незручне місце, після чого кріт з’їдає свого нового друга. Похмурий і безрадісний мульт.

9. «Будет ласковый дождь», 1984.

Постапокаліптична притча про життя «розумного будинку» після тотальної термоядерної війни – вельми моторошна стрічка. Чого варті тільки кадри висипання попелу з ліжок – все що залишилося від мешканців будинку … Втім, може про можливу ядерну війну і її наслідки і треба буде говорити в такому безрадісному ключі – але очевидно, що мультик вийшов досить лячно.

10. «Два клёна», 1977.

І закінчу свою добірку десятим мультфільмом під назвою “Два клена” – його зняли за казкою Євгена Шварца в 1977 році. В цілому казка досить непогана і цікава, але ось відеоряд тут досить моторошний – чого вартий лише вічно лютий вираз обличчя ведмедя і синюшна бабка-Йожка) Ось така підбірочка у мене вийшла)

А ви бачили в дитинстві ці мультики? Вас лякав який-небудь з них? Напишіть в коментарях, цікаво)