[:ru]Ученые доказали, что ни одна зубная паста не укрепляет эмаль и не понижает чувствительность[:ua]Вчені довели, що жодна зубна паста не зміцнює емаль і не знижує чутливість[:]

Міжнародна група вчених виявила, що паста, яка нібито має захищати від ерозії, зміцнювати емаль і знижувати чутливість зубів, нічим не відрізняється від звичайної – жодна з них не може запобігти стиранню емалі.

[:ru]

Проблемы с разрушенной зубной эмалью и сверхчувствительным дентином – далеко не редкость, а случаи подобных заболеваний только учащаются. В ответ рынок предложил якобы эффективное решение – зубные пасты, которые обещают предотвратить разрушение поверхности эмали.

Однако специалисты из Швейцарии и Бразилии доказали, что ни одна из исследуемых зубных паст, которые позиционируются как “защита эмали”, не в состоянии бороться с процессами, которые приводят к повышенной чувствительности и разрушению зуба.

При кариесе эмаль рассыпается под действием ферментов бактерий, но иногда и механическая эрозия приводит к тому, что дентин оголяется и зуб становится чувствительным к горячему, холодному и прикосновениям. Чаще всего такая проблема возникает в части зуба, которая ближе всего к деснам, потому как там эмаль тоньше. Но иногда это происходит и с нашей помощью.

Картинки по запросу дентин

“Одна из причин открытия дентина и возникновения чувствительности – эрозия, то есть, разрушение эмали, которое происходит, когда мы чистим зубы. Поэтому для нашего исследования мы выбрали те зубные пасты, которые обещают бороться с эрозией и чувствительностью”, – объясняет один из авторов исследования Самирна Елена Жуау-Сауза.

Стоматологическая клиника пожертвовала на исследование настоящие человеческие зубы. Ученые подвергли их пяти циклам чистки с использованием девяти паст популярных в Европе и Бразилии марок с “антиэрозионными” либо “понижающими чувствительность” свойствами. Также в эксперименте использовали одну обычную контрольную пасту, а потом измерили потраченные вещества эмали. Оказалось, что все протестированные продукты так или иначе влияют на утрату свойств эмали и ни один из них не защищает от эрозии и стирания. Более того, разница между пастами разных марок оказалась такой же незначительной, как и разница между “защищающими” и контрольными.

Картинки по запросу зубы

Согласно заключению исследователей, зубная паста должна использоваться лишь по назначению – служить слабым абразивным реагентом и помогать удалять с зубов остатки пищи, а также обеззараживать поверхность зубов и десен. Но ее нельзя использовать как лечение, в том числе как средство против эрозии и эмали либо повышенной чувствительности зубов.

[:ua]

Проблеми зі зруйнованою зубної емаллю та надчутливим дентином – далеко не рідкість, випадки подібних захворювань тільки частішають. У відповідь ринок запопронував нібито ефективне рішення – зубні пасти, які обіцяють запобігти руйнуванню поверхні емалі.

Однак фахівці зі Швейцарії і Бразилії довели, що жодна з досліджених зубних паст, які позиціонуються як «захищаючі емаль», не в змозі боротися з процесами, що призводять до підвищення чутливості та руйнування зуба.

При карієсі емаль розкладається під дією ферментів бактерій, але іноді й  механічна ерозія призводить до того, що дентин оголюється і зуб стає чутливий до гарячого, холодного і дотиків. Найчастіше така проблема виникає в частині зуба, що найближче до ясен, бо емаль там тонше. Але іноді це відбувається і з нашою допомогою.

Картинки по запросу дентин

«Одна з причин відкриття дентину і виникнення чутливості – ерозія, тобто руйнування емалі, яке відбувається, коли ми чистимо зуби. Тому для нашого дослідження ми вибрали ті зубні пасти, які обіцяють боротися з ерозією або з чутливістю», – пояснює один з авторів дослідження Саміра Олена Жуау-Сауза.

Стоматологічна клініка пожертувала на дослідження справжні людські зуби. Вчені піддали їх п’яти циклам чистки з використанням дев’яти паст популярних в Європі та Бразилії марок з «антиерозіонними» або «знижуючими чутливість» властивостями. Також в експерименті використали одну звичайну контрольну пасту, а потім виміряли втрату речовини емалі. З’ясувалося, що всі протестовані продукти так чи інакше сприяють втраті речовини емалі та жоден з них не захищає від ерозії та стирання. Більш того, різниця між пастами різних марок виявилася такою ж незначною, як і різниця між «захисними» й контрольною.

Картинки по запросу зубы

За висновками дослідників, зубна паста має використовуватися лише за призначенням – служити слабким абразивним реагентом і допомагати видаляти з зубів залишки їжі, а також знезаражувати поверхню зубів та ясен. Але її не можна використовувати як лікування, в тому числі як засіб проти ерозії емалі або підвищеної чутливості зубів.

[:]