В УКРАЇНУ ЩОРОКУ НАМАГАЮТЬСЯ ВВЕЗТИ МОСКОВСЬКІ АГІТКИ

"Гібридні війни": за чотири роки в Україну намагалися ввезти близько 1,5 млн антиукраїнських книжок із РФ

За період з 2017 по 2020 рік Держкомтелерадіо не дав ввезти близько 1,5 млн примірників антиукраїнських видань з Російської Федерації. Про це повідомляє УНН із посиланням на сторінку в Facebook комітету.

Протягом 2017-2020 років Держкомтелерадіо надав 4274 відмови імпортерам на ввезення книжкової продукції з РФ. Більшість відмов стосувалася подачі неповного пакету документів заявниками, а в 274 випадках – антиукраїнського змісту, виявленого у виданнях. Отже, в Україну не дали ввезти майже півтора мільйона примірників антиукраїнських видань“, – йдеться у повідомленні.

Приєднуйтесь до нашого каналу в телеграм https://t.me/kyiinform

Держкомтелерадіо видає дозволи на ввезення на територію України книжкової продукції з РФ відповідно до закону, який був ухвалений ВР наприкінці 2016 року, що забороняє ввозити винятково книжки антиукраїнського змісту, а також такі, що містять пропаганду на користь держави-агресора.

За чотири роки дії закону Держкомтелерадіо дозволив ввезти в Україну 31 тис. найменування книжок з Росії.”За весь час дії цього закону та, відповідно, функціонування дозвільної системи, легальним шляхом в Україну не потрапила жодна книжка антиукраїнського змісту, а загальний обсяг книжкових видань, завезених із РФ, порівняно з 2011 роком скоротився у 12 разів.

Дозволені ж для ввезення книги – це твори світової класики, дитяча та науково-популярна література. Частину дозволів видано на ввезення в Україну україномовних книг українських видавництв, що було надруковано в РФ… Також рішенням Ради національної безпеки і оборони України було запроваджено санкції до 9 російських видавництв, які найбільше відзначилися друком та розповсюдженням антиукраїнської літератури. Це майже вдвічі зменшило обсяги надходження на український ринок видавничої продукції з території РФ”.

Повідомляється, що заявлена кількість запланованих до ввезення примірників видань у більшості випадків перевищує кількість реально ввезених.