[:ru]Условный срок за получение взятки в $40 тысяч[:ua]Умовний термін за отримання хабара у $40 тисяч [:]

Директора ДП «Агроспецсервіс» Мирослава Савчука, який у квітні 2013 року був незаконно призначений гендиректором держпідприємства «Агроспецсервіс», засудили до 5-ти років позбавлення волі умовно.

[:ru]

Решение вынес Соломенский райсуд Киева. По данным следствия, в июле 2014 года Савчук в качестве и. о. генерального директора ГП «Агроспецсервис» встретился с представителем ООО «Фортуна Агро» и подписал заранее подготовленный договор аренды 904,6 га. площадей, которые находятся в Хмельницкой области и перебывают в постоянном пользовании ГП «Агроспецсервис». За это он получил $ 40 тыс. неправомерной выгоды.

В суде задержанный Савчук не возражал, что получил средства, но не признал себя виновным в вымогательстве взятки. Он настаивал, что был назначен, но так и не приступил к исполнению обязанностей гендиректора «Агроспецсервис». А значит, обманул представителя «Фортуна Агро», ведь полномочий подписывать соглашение у него не было. Печать ГП «Агроспецсервис» заказал за свой счет, и скрепил ею договор с ЧП «Фортуна Агро».

Савчук рассказал суду, что в марте 2013 года, узнав о вакантной должности гендиректора ГП, обратился в Минагрополитики по поводу трудоустройства. После собеседования ему предложили написать заявление на имя министра Николая Присяжнюка. Без проведения конкурса, в апреле того же года Савчуку позвонили и пригласили в министерство, где показали приказ Минагрополитики №83-п от 5 апреля 2013 года о назначении его исполняющим обязанности генерального директора ГП «Агроспецсеровис».

Соломенский райсуд Киева переквалифицировал инкриминируемые следствием действия Савчука ч.4 ст. 368 УК (получение неправомерной выгоды) на ч.4 ст.190 УК (мошенничество). И пришел к выводу, что фактически подозреваемый не выполнял обязанности гендиректора ГП «Агроспецсервис», и ни разу не получал зарплаты. Что не было опровергнуто столичной прокуратурой.

Суд признал, как смягчающие обстоятельства, искреннее раскаяние Савчука, его первое привлечение к уголовной ответственности, положительные характеристики, и назначил ему условное лишение свободы без конфискации имущества.

[:ua]

Рішення виніс Солом’янський райсуд Києва. За даними слідства, у липні 2014 року Савчук у якості в. о. генерального директора ДП «Агроспецсервіс» зустрівся з представником ПП «Фортуна Агро» та підписав заздалегідь підготовлений договір оренди 904,6 га. площ, що знаходяться у Хмельницькій області та перебувають у постійному користуванні ДП «Агроспецсервіс». Натомість отримав $40 тис. неправомірної вигоди.

У суді затриманий Савчук не заперечував отримання коштів, але не визнав себе винним у вимаганні хабара. Він наполягав, що був призначений, але так і не приступив до виконання обов’язків гендиректора «Агроспецсервісу». Відтак, обдурив представника «Фортуна Агро», бо повноважень підписувати угоду  у нього не було. А печатку ДП «Агроспецсервіс» замовив за власні кошти, та скріпив нею договір з ПП «Фортуна Агро».

Савчук розповів суду, що у березні 2013 року, дізнавшись про вакантну посаду гендиректора ДП, звернувся до Мінагрополітики з приводу працевлаштування. Після співбесіди йому запропонували написати заяву на ім’я міністра Миколи Присяжнюка. Без проведення конкурсу, у квітні того ж року Савчуку зателефонували і запросили до міністерства, де показали наказ Мінагрополітики №83-п від 05 квітня 2013 року про призначення його виконуючим обов’язки генерального директора ДП «Агроспецсеровіс».

Солом’янський райсуд Києва перекваліфікував інкриміновані слідством дії Савчука з ч.4 ст. 368 КК (отримання неправомірної вигоди) на ч.4 ст.190 КК (шахрайство). І дійшов висновку, що підозрюваний фактично не виконував обов’язків гендиректора ДП «Агроспецсервіс», та жодного разу не отримав зарплати. Що не було спростовано столичною прокуратурою.

Суд визнав щире каяття Савчука як пом’якшуючі обставини, його перше притягнення до кримінальної відповідальності, позитивні характеристики, і призначив йому умовне позбавлення волі без конфіскації майна.

[:]