Українська діаспора у США закликає міжнародні кампанії тиснути на РФ

Українська діаспора прагне зруйнувати дезінформаційні веб-сайти, заохотити росіян виступити проти свого уряду.

Підписуйтесь на нас у telegram

Українці, які працюють у західних технологічних компаніях, об’єднуються, щоб допомогти своїй Батьківщині.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Reuters.

За допомогою електронних кампаній та онлайн-петицій, вони прагнуть переконати фірми з інтернет-безпеки Cloudflare Inc (NET.N), Google від Alphabet Inc (GOOGL.O) і Amazon.com Inc, зробити більше для протидії вторгненню Росії в Україну.

«Компанії повинні намагатися якнайшвидше ізолювати Росію», – сказав Олексій Орєшко, штатний інженер-програміст Google і американець з України. «Санкцій недостатньо».

Багато компаній розірвали російські зв’язки через нові державні обмеження торгівлі, але активісти вимагають більшого.

Вони звертаються, зокрема, до компаній, що займаються кібербезпекою, з проханням відмовитися від російських клієнтів, особливо видавців, на їхню думку, дезінформації. Якщо це станеться, видавці будуть більш вразливі до онлайн-атак.

Ігор Селецький, виконавчий директор CloudLinux, що базується в Пало-Альто, закликав Cloudflare відмовитися від кількох російських новинних веб-сайтів.

«Враховуючи, що навіть Швейцарія прийняла чиїсь сторони, я думаю, що було б важливою заявою, якби Cloudflare зробив те саме», – написав він у електронному листі до топ-менеджерів, яким поділився з Reuters.

Cloudflare заявила, що припинила роботу деяких клієнтів через санкції, і почала переглядати облікові записи, позначені в електронній пошті Селецького, додавши, що діє обережно, оскільки розрив зв’язків може поставити під загрозу безпеку клієнтів.

Підбурений бомбами, які вибухнули біля будинку його батьків минулого тижня, і стурбований безпекою кількох своїх українських колег, які нещодавно не зареєструвалися, Влад Голошук звернувся до низки компаній з проханням допомогти тиснути на Росію.

Більше десятка, серед них постачальники послуг безпеки та веб-хостингу, заявили, що зроблять все, що можуть. Дехто відмовився від російських клієнтів або збирався це зробити, згідно з відповідями, наданими Reuters від Голошука, генерального директора Brightest Minds, компанії, яка допомагає підприємствам залучати потенційних клієнтів.

Філіп Липняков, який працює в іспанському додатку Glovo і підтримує спроби знищити російські веб-сайти, сказав, що сподівається, що «ІТ-війна» захистить Україну.

Працівники Google, зокрема сотні українських представників, підписали внутрішнього листа на ім’я генерального директора Сундара Пічаї, в якому закликають пошукового гіганта надавати більше допомоги Україні та змінювати свої послуги, такі як карти та рекламні інструменти, повідомляє інженер-програміст компанії, який говорив на умова анонімності.

Google відмовився коментувати, але останніми днями він заборонив російським державним ЗМІ рекламу та інструменти розповсюдження та посилив заходи безпеки для користувачів в Україні.

Активісти також шукають способи порушити життя російських мирних жителів, маючи на меті послабити підтримку війни всередині Росії.

Онлайн-петиція, організована Стасом Матвієнком, генеральним директором компанії Allset у Лос-Анджелесі, закликає американських розробників розважальних, платіжних, знайомств та інших додатків заблокувати доступ в Росії.

Гуманітарна група «Нова Україна» із Силіконової долини закликала Amazon пожертвувати робочий час разом із місцем для бинтів та інших важливих товарів на своїх вантажних літаках та транспортних засобах, які прямують до сусідніх країн, таких як Польща.

«У них такі масштаби, яких немає ні в кого», – каже Ігор Марков, директор «Нова Україна» та науковець у галузі технологій.

Amazon відмовився від коментарів. Цього тижня вони заявили, що пожертвує до 10 мільйонів доларів організаціям, які надають підтримку в Україні.

Організаційна допомога для України в Інтернеті захопила Юлію Нечаєву, директора з продуктів Amazon Twitch.

«З минулої середи я лише тричі відкривала свій робочий комп’ютер», — сказала вона. «Щоб повідомити моєму менеджеру, що я звільняюся, і використати підрахунок пожертв».