[:ru]Украина одолжила 3 миллиарда долларов у иностранных кредиторов[:ua]Україна позичила 3 мільярди доларів у іноземних кредиторів[:]

Нещодавно до українського бюджету надійшов один мільярд триста мільйонів доларів. Загалом на зовнішньому ринку Україна запозичила $3 мільярди.

[:ru]

Большая часть денег пойдет на погашение долгов Украины, сообщает ICTV. По мнению эксперта Сергея Фурса: «Это соглашение призвано снять немножко проблем в 2019 году и привлечь новые средства в Украину, показав, что мы уже можем выходить на рынок». В целом эксперты считают соглашение положительным: инвесторы будут означать создание новых рабочих мест и рост экономики и зарплат. Также миллиард пойдет на стабилизацию гривны.

Однако соглашение также вызывает определенное беспокойство у международных финансовых институтов. Дело в том, что Европа, США и Международный валютный фонд требовали от украинской власти реформирования в обмен на каждый транш финансовой помощи. Иностранные инвесторы, от которых Украина получила 3 ​​миллиарда долларов, обязывали к этому руководство страны. Таким образом, кредиты могут затормозить реформы, которые нужны в первую очередь украинцам.

[:ua]

Більша частина грошей піде на погашення боргів України, повідомляє ICTV. На думку експерта Сергія Фурса: «Ця угода покликана зняти трошки проблем 2019 року і залучити нові кошти до України, показавши, що ми вже можемо виходити на ринок». Загалом експерти вважають угоду позитивною: інвестори будуть означати створення нових робочих місць і зростання економіки та зарплат. Також мільярд піде на стабілізацію гривні.

Проте угода викликає певне занепокоєння у міжнародних фінансових інститутів. Справа у тім, що Європа, США та Міжнародний валютний фонд вимагали від української влади реформування в обмін на кожен транш фінансової допомоги. Іноземні інвестори, від яких Україна отримала 3 мільярди доларів, не зобов’язують до цього керівництво країни. Отже кредити можуть загальмувати реформи, які потрібні у першу чергу українцям.

[:]