У справі збитків на паливі для Міноборони вартістю 58 млн грн ВАКС дослідив 5 томів справи з 70-ти

У справі про ймовірну розтрату коштів під час закупівлі палива для Міноборони дослідили загалом 5 томів матеріалів

Про це сьогодні повідомляє Вищий антикорупційний суд

Так повідомляється, що 4 березня, у Вищому антикорупційному суді відбулося чергове засідання у справі щодо ймовірної розтрати коштів під час закупівлі палива для потреб Міністерства оборони. Колегія суддів долучила та загалом дослідила 5 томів матеріалів, наданих стороною обвинувачення. Усього ж їх – понад 70.

Наступне судове засідання у даному кримінальному провадженні відбудеться 18 березня о 14:00 за адресою: проспект Перемоги. 41.

Нагадаємо, за версією сторони обвинувачення, у 2016 році під час закупівлі палива для потреб Міністерства оборони за бюджетні кошти, замовник та постачальник уклали додаткові угоди за якими нібито збільшили ціну за одиницю паливно-мастильних матеріалів в середньому на 16% від початкової ціни. Унаслідок таких дій державі завдано збитків на суму понад 58 млн грн.

Обвинувачені – 6 осіб. Серед них – колишній заступник Міністра оборони України.

Як повідомлялося, НАБУ і САП 11 жовтня 2017 року заявили про викриття корупційної схеми з розтрати державних коштів у сумі понад 149 млн грн при закупівлі палива для Міноборони.
Було затримано заступника міністра оборони Ігоря Павловського і директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства Володимира Гулевича. Їм обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Згодом НАБУ повідомило про підозру в розтраті державних коштів при закупівлі палива ще двом чиновникам Міноборони.

Державна аудиторська служба під час перевірки процедури закупівлі палива Міністерством оборони у ТОВ “Трейд Коммодіті” встановила факт необґрунтованого перевищення ціни.


Однак у березні 2018 року Київський окружний адміністративний суд скасував акт Державної аудиторської служби, на якому були побудовані звинувачення НАБУ на адресу Міноборони.

Як поінформував керівник САП Назар Холодницький, згодом додаткова експертиза в кримінальному провадженні про можливе розкрадання коштів Міноборони на закупівлі палива у ТОВ “Трейд Коммодіті” начебто зменшила суму збитків до 58 млн грн.