У четвер SpaceX виведе на орбіту український супутник Січ-2-30

У четвер, 13 січня, о 17:30 за київським часом заплановано запуск ракети Falcon 9 компанії SpaceX, яка виведе на орбіту український оптичний супутник Січ-2-30, зроблений в Дніпрі.

Запуск відбуватиметься на базі Космічних сил США на мисі Канаверал у Флориді.

Початок трансляції запуску запланований на 17:15 за київським часом, запуск транслюватимуть на YouTube-каналі SpaceX. Про це повідомляє Кий-інфо. Загалом трансляцію можна буде дивитися 30 хвилин.

Супутник розробили на державному конструкторському бюро «Південне» в Дніпрі. Він призначений для отримання цифрових фото поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазоні: 0,51-0,59 мкм (зелений), 0,61-0,68 (червоний), 0,80-0,89 (ближній ІЧ) та 0,51-0,90 (панхром). Крім цього, супутник використають для моніторингу іоносфери.

У Держкосмосі раніше розповідали, що цей супутник — модифікація Січ-2, запущеного у 2011-му. Його загальна маса — близько 210 кг, із них — 40 кг корисного навантаження.

При цьому, роздільна здатність — приблизно 6,1 м при ширині смуги знімання приблизно 36,5 км. Накопичувач для даних — 10 Гб. У Держкосмосі повідомляли раніше, що розробку супутника Січ-2-30 розпочали 2017 року на «Конструкторському Бюро ‘Південне” ім. М. К. Янгеля».

На бюро його конструювали, тестували і підготували до запуску. Головний конструктор і начальник проєктно-конструкторського бюро космічних апаратів «Конструкторського бюро “Південне”» Костянтин Білоусов сказав у коментарі BBC News Україна, що хоча Січ-2-30 є прямим наступником Січ-2, між ними є відмінності.

«Це прямий спадкоємець, модернізована версія Січ-2. Але неякісні компоненти замінили на якісні, доробили програмне забезпечення.

Ми вважаємо, що в Січ-2-30 буде триваліший термін існування. Він буде запущений іншою ракетою на нижчу орбіту (ракетою SpaceX на орбіту на висоті 525 км), це додасть якості зображенню», — пояснив конструктор.

Серед завдань супутника йдеться про моніторинг використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, допомогу в ліквідації наслідків стихійних лих та цифровізації економіки, додає BBC News Україна