[:ua]Тижневі підсумки [:]

На тижні що минув, ми змогли оцінити людські якості Президента, порадіти спортивним перемогам наших паралімпійців та привітати прекрасну половину людства зі святом весни – Міжнародним жіночим днем. Чим ще здивував тиждень?

[:ua]

6-го березня громадськість сколихнуло повідомлення про те, що автомобіль поліції, який супроводжував президентський кортеж, збив в центрі Києва літнього чоловіка.

На відео з вуличних камер спостереження видно, що дідусь порушив правила дорожнього руху, чим і наразив себе на небезпеку. Але цікавішою видається реакція учасників самого кортежу. Ніхто не вийшов аби допомогти пенсіонеру. Навіть регулювальник спершу вирішив пропустити кортеж і лише після того почав надавати допомогу постраждалому.

Лише за годину після інциденту Банкова повідомила, що шкодує про скоєне, та готова надати необхідну допомогу літній людині.

Експерти які взялися проаналізувати те що відбулося, переконані: Порошенко врахував помилки свого попередника. Тому тепер, аби гарант якнайшвидше міг дістатися роботи чи дому, центральні вулиці Києва не перекривають. Для того в оточенні Президента винайшли інший спосіб швидко дістатись потрібного місця. У цьому випадку світлофори на шляху президентського кортежу «раптово» перестають працювати, і на перехрестя виходять регулювальники. Таким чином, кажуть аналітики, Порошенку вдавалось і образ демократичного Президента зберегти, і пересуватися дорогами без заторів. Але на тижні ця практика призвела до того, що машина  супроводу першої особи держави, ледь не на смерть збила українського громадянина. На щастя дідусь вижив. А от Порошенку, найімовірніше. доведеться реабілітовуватись.

Наступного дня Київ сколихнула інша новина. Проти ночі, на станції метро «Лісова», у небезпечній близькості до зупинок маршрутних таксі, вибухнула та згоріла «Toyota Camry». Очевидці стверджували, що автівка загорілась внаслідок вибуху гранат, одна людина отримала поранення.

источник фото: informator.ua

Фото: informator.ua

Згодом стало відомо, що інцидент із вибухом та постраждалим був результатом спецоперації СБУ. За словами речниці установи Олени Гітлянської, під час дій співробітники спецслужби намагалися затримати поліцейського, що торгує зброєю. Однак той, зрозумівши наміри правоохоронців, жбурнув у них гранату і втік. Внаслідок вибуху легкі тілесні ушкодження отримав співробітник служби. Крім того стало відомо, що підозрюваний у торгівлі зброєю має відношення до колишнього «Беркуту». І це одразу поставило під питання чесність пройденої ним переатестації.

Інформативні наслідки інциденту чудово зрозуміли на Банковій. І вже у четвер шпальти інформаційних видань зарясніли прізвищем Володимира Рубана. СБУ разом з прикордонниками повідомили про викриття злочинного угруповання. Яке, нібито, готувало ряд терористичних актів у центрі столиці та замахи на перших осіб держави.

Володимир Рубан – керівник Центру звільнення полонених “Офіцерський корпус”. З інформації що розміщена на його сторінці, з понад 1500 громадян України, які перебували у полоні самопроголошених ЛНР/ДНР, майже половина звільнена завдяки офіцерам цієї громадської організації.

Відомого переговірника затримано у Донецькій області, на контрольному пункті «Майорськ». На найближчі два місяці долю Рубана визначив Шевченківський суд столиці – це арешт без права застави.

Картинки по запросу Володимир Рубан

Володимир Рубан, Фото: Тиждень.UA

Досить цікавою була версія самого керівника «Офіцерського корпусу». За його словами, він «мав перевезти меблі». Навіщо Україні меблі з ОРДЛО та чому в автівці, за кермом якої перебував Рубан, знаходилось понад 2 десятки автоматів Калашникова, керівник Центру звільнення полонених не зміг пояснити.

Однак ця історія відкрила суспільству ще одну таємницю. Справа в тому, що спільником Рубана названо Олега Мезенцева. А Мезенцев виявився помічником народного депутата України Надії Савченко.

Українськими соцмережами давно ширяться чутки про те, що Савченко – «засланий козачок Путіна». Але до цього якихось конкретних прив’язок щодо цієї версії не знаходилось.

А ще тиждень запам’ятався святкуванням 8 березня. Міжнародний жіночий день-2018 в Україні пройшов під гаслом боротьби за жіночі права. Звісно, плакати «давай мити посуд разом» чи «хочу народжувати дітей, а не військовослужбовців» мало нагадували про боротьбу за права. Але чарівні дівчата які їх несли переконали весь світ, що змагатись з українками в красі – безперспективно.

Картинки по запросу акція за права жінок

Фото: znaj.ua

До речі про перспективу. 9-го березня стартувала зимова Паралімпіада у Пхенчхані. Українські спортсмени вже в перший день змагань вибороли 5 нагород: по одній золотій, срібній та три бронзові медалі. Хороший старт. Україна посідає 4 місце в загальнокомандному заліку, серед усіх країн світу.

Віталій Лук’яненко на Паралімпіаді у Пхенчхані

І цифра чотири, має усі шанси стати щасливим талісманом для нашої держави. Наприкінці цього тижня стало відомо, що Україна стала четвертою країною зі статусом країни-аспіранта НАТО. Разом з нами у цьому переліку перебуває республіка Боснія та Герцеговина, Грузія та Македонія.

Цей статус не робить нас автоматично країною-членом військового альянсу, однак, значно до нього наближує. А зважаючи на військову агресію Росії та відверто антиукраїнську позицію Угорщини стосовно наших європланів, робить таке рішення Альянсу доволі показовим. Захід вкотре дає сигнал Україні, що готовий надавати їй допомогу у прагненні вирватись з радянського минулого.

Однак самого прагнення замало – потрібно діяти. Тому чекатимемо наступного тижня та нових здобутків України.

[:]