Це найгірший рік для української оборонки, – інсайдер kyiinfo на виставці «Зброя та безпека»

Раніше для фронту купувалося дуже багато техніки, а зараз надзвичайно кваліфіковані специ змушені залишати свої місця та шукати іншу роботу.

На виставці української зброї в столичному МВЦ щороку можна побачити та ознайомитись з новітньою технікою, представленою нашими розробниками.

На ці експозиції дуже часто приїздить велика кількість іноземних компаній та військових з усього світу, особливо для ознайомлення з військовими механізмами, які на сьогодні перебувають на передовій та беруть участь в операціях української армії.

Але на жаль, сьогодні в Україні провалена процедура та відсутня реформа оборонного замовлення, що ставить під загрозу ряд військових контрактів, – кажуть нам на виставці представники, які не бажають називати свої імена.

Нагадаємо, kyiinfo раніше писало, що МОУ не вчасно прийняло рішення із замовлення виробництва ракетних комплексів «Вільха», «Вільха-М», «Гром» та інших.

Серед українських розробників на виставці «Зброя та безпека» майже ні в кого в цьому році держзамовлень немає. Наш співрозмовник, який вирішив залишитися неназваним висловив думку, що у МОУ просто немає грошей.

«Якщо порівнювати з попереднім роком, то це – катастрофа. У вітчизняних розробників немає контрактів в цьому році. Військові спеціалісти подають заявки на держзамовлення, там існує окрема процедура, яка проходить відбір. Потім щось іде на затвердження, щось відхиляється Міністерством оборони. Всі виробники, які тут присутні на цій виставці, вони не видумують собі задачі, а виконують замовлення, узгоджені з військовими, хто перебуває на передовій. А ви зараз запитайте, техніку кого з них наше міноборони схвалило?», – зазначає інсайдер kyiinfo.

За словами інсайдера, два роки тому для фронту купувалося дуже багато техніки, а зараз надзвичайно кваліфіковані специ змушені залишати свої місця та шукати іншу роботу.

«Необхідно розуміти – це не просто спеціалісти, а люди, які працювали створюючи сучасну українську оборонку. Та через відсутність держзамовлень, люди переїжджають до Польщі, або Чехії та створюють техніку, яку виготовляли тут у нас, а ми потім її купуємо закордоном. Хоча по факту могли розвивати у себе, надавши можливість нашим розробникам», – поділився з нами один з вітчизняних експертів.

Проблеми в оборонці стосуються не лише техніки. У попередніх матеріалах ми писали, що харчування в армії та монополіста «Військсервіс-Волонтер» не відповідає стандартам. До того ж за результатами фінансового звіту за 2020 рік Павлоградський хімзавод отримав 156,8 млн грн чистих збитків.  

Запорізьке держпідприємство “Радіоприлад”, що спеціалізується на виробництві радіоапаратури для ЗСУ, у листі до уряду повідомило, що не має прямих контрактів з Міністерством оборони в межах державного оборонного замовлення.

Львівський державний завод “ЛОРТА”, що виробляє апаратуру зв’язку спецпризначення, протягом минулого року не міг отримати від Міноборони фінансування за замовлену продукцію, на виробництво якої завод витратив власні обігові кошти у сумі 25 млн грн.  

Ще наприкінці минулого року екслідер парламентської фракції “Голос” Сергій Рахманін заявив, що державне оборонне замовлення перебуває на межі зриву.

За його словами, велика кількість підприємств-виробників відмовлялися підписувати контракти через нереалістичні терміни виконання. А також додав, що терміни більшості державних замовлень не будуть виконані, і це ставить під загрозу національну безпеку.

З того часу пройшло 8 місяців, але реалізація закупівлі та постачання військової техніки, саме української техніки – висить у повітрі.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform